Návod na domácí bělící prášek od babičky, který funguje a prádlo je díky němu andělsky bílé

4.9
(64)

Tomáš , 11. 07. 2019

Zašpiněné ponožky nebo bílé košile a trička, které ztratily svou jedinečnou bělost. To je noční můra všech, kteří zbožňují bělost nového oblečení. Bílý oděv je krásná volba, ale jistota, že zůstane stále bílý je minimální. Časem bílé prádlo šedne nebo žloutne a my ho přestaneme nosit. Proto ale máme návod na tento domácí bělící prostředek. 

Domácí přípravek na bělení

Každý z nás najde ve své skříni několik bílých kousků, které nosíme jen výjimečně, aby neztratili svou bělost a nebo je nenosíme už vůbec, protože krásná bělost už zmizela. Bělost těchto kousků, ale můžete bez problému udržovat a dokonce nahrazovat, abyste tyto kousky mohli znova obléknout. 

Bělící přípravek

Nabízíme vám 2 tipy, jak bělící prášek vyrobit. Je jen na vás, který si zvolíte. 

Voda a kyselina boritá

Smísí se 10 litrů vody s 20 g borité kyseliny společně. Smíchejte, aby se kyselina mohla rozbít ve vodě a absorbovat do oděvu. Nechte odstát 2 hodiny. Poté oblečení vyperte v pračce, jako obvykle. 

Manganistan a prací prášek

Smíchejte 200 g pracího prášku s 10 litry vody s vysokou teplotou a několika pár krystalů Manganistu. Dobře promíchejte, abyste měli okrajově růžovou směs, v tomto okamžiku nastříkejte prostředek na oděvy, které potřebujete vybělit. Nechte odstát, dokud voda nevychladne. Poté prádlo vyperte obvyklím způsobem.