Už roky si dělám vlastní prací prostředek a moje prádlo je měkoučké a voňavé. Výroba stojí jen pár korun.

0
(0)

Dalibor , 11. 03. 2021

Čisticí a prací prostředky, které denně používáme k praní oděvů, jsou plné chemikálií, které jsou škodlivé pro životní prostředí i pro naše zdraví. Kromě toho, že jsou škodlivé, jsou tekuté prací prostředky také obvykle poměrně drahé. Naštěstí existuje levná a přirozená alternativa: domácí kokosový a citronový prací prostředek, který si můžete snadno a rychle vyrobit v pohodlí domova. A nemusíte se obávat. Bude stejně efektivní, jako jakýkoli prostředek, který byste koupili v obchodě.

Zcela přírodní receptura

Tento přírodní recept z jednoduchých a snadno sehnatelných ingrediencí, díky nimž bude vaše oblečení po dlouhou dobu skvěle vonět a bude dokonale čisté za velmi nízkou cenu. Na výrobu budete potřebovat 150 gramů kokosového mýdla, 2 litry vody, 70 g hydrogenuhličitanu sodného, 20 kapek eukalyptového oleje a 20 kapek levandulového oleje.

Příprava přírodního pracího prostředku

Nejdříve nastrouhejte kokosové mýdlo. Rozhodněte se pro značku přírodního a ručně vyráběného mýdla. Hoblinky musí být velmi tenké, aby se dobře rozpustily. Vodu zahřejte a pomalu přidávejte sodu bikarbónu. Dobře promíchejte. Pomalu přidejte hobliny mýdla do směsi a míchejte asi po dobu 5 minut.

Následně přidejte eukalyptový a levandulový olej a znovu promíchejte. Tyto oleje dodají vašemu pracímu prostředku velmi příjemnou vůni. Nechte takto stát 12 až 24 hodin. Nalijte směs do plastové nádoby a dobře promíchejte. To je všechno. Nyní máte hotový ekologický, tekutý prací prostředek za zlomek ceny, který byste zaplatili v obchodě.

Obrovské výhody

Tento jedinečný a voňavý prací prostředek je velmi ekonomický, ale také šetrný k životnímu prostředí a čistí oblečení stejně dobře jako průmyslový prací prostředek. Tekuté prostředky jsou u lidí velmi oblíbené, protože je mnohem jednodušší je dávkovat, mají obvykle krásnou vůni a efektivně čistí oblečení.