NASA vám zaplatí 16 500 € za to, že vydržíte v posteli ležet 2 měsíce. Zkusili byste to?

0
(0)

Dalibor , 09. 07. 2024

NASA představila vysněnou práci pro všechny lenivce - vylehávání na posteli po dobu pár měsíců a následné platové ohodnocení v podobě 16 500 €. Ne špatné, co říkáte?

Odpočinek při umělé gravitaci

Kosmická agentura, která spolupracuje s německým národním výzkumným centrem pro letectví a vesmír (DLR).

Hledá nové zdravotníky posádky ve věku od 24 do 55 let na studium odpočinku při umělé gravitaci, která zkoumá vliv beztíže na lidské tělo.

Experiment

Experiment trvá 89 dní - 5 dní seznamování, 60 dní odpočívání na posteli a 14 dní odpočinku a rehabilitace po tom, co se astronauti vrátí zpět na Zemi a mohly se tak opět zařadit do běžného života.

Průběh experimentu

Účastníci jsou ubytováni v jedné místnosti, kde je teplota udržována na konstantní úrovni a během 60-denního období ležení se vše dělá v horizontální poloze: jedení, sprchování, chození na toaletu a podobně.

Samozřejmě, aby se účastníci neunudili k smrti, jsou povoleny volnočasové aktivity jako sledování televize a čtení. Plánovači studie říkají, že byste mohli využít čas na absolvování on-line kurzů nebo se naučit nové dovednosti. Nevylučují ani používání sociálních sítí či sledování oblíbených filmů a seriálů.

Lidská odstředivka

Účastníci studie také stráví 30 minut denně v "lidské odstředivce", která "generuje umělou gravitaci a distribuuje tělesné tekutiny zpět do těla". Zní to dost nepříjemně, ale NASA slibuje, že to není "jako kolotoč", ve skutečnosti jde pomalu.

Samozřejmě, k dispozici mají špičkový tým vědeckých, fyzioterapeutických a zdravotnických pracovníků.

A v případě, že se obáváte, že všechen ten čas strávený v posteli může způsobit zvýšení vaší váhy, pak nemějte žádné obavy, protože všechna jídla jsou pečlivě naplánovány odborníky na výživu, kteří budou pracovat na počtu kalorií, potřebné k udržení zdraví a správné výživy .

Pokud to zní trochu depresivní, na stránce studie se můžete dozvědět, že: "Jídla nejsou" extra zdravé "- někdy jsou to palačinky nebo sladkosti - ale je to vařené bez přísad nebo umělých sladidel."

Jaká je odměna?

Takže, abychom to zrekapitulovali: dva měsíce v posteli, žádná potřeba mluvit s nikým jiným než s výzkumníky, palačinky a 16 500 €. OKAMŽITĚ SE ZAREGISTRUJTE SE.

Studie začíná v září s několika následnými testy v německém leteckém a kosmickém centru v Kolíně nad Rýnem.