Trápily mě černé tečky na nose. Tímto způsobem jsem se jich ale zbavila jednou pro vždy. Doporučuji všem.

0
(0)

Dalibor , 18. 08. 2020

Černé tečky, které se obvykle nacházejí na bradě, nosu a čele, jsou častým jevem u většiny lidí, a to bez významného rozdílu mezi pohlavími nebo věkovými skupinami.

Odborně se nazývají komedony a vznikají tak, že maz ucpává póry pod povrchem kůže. Někdy zůstanou pod povrchem pokožky a mají světlejší barvu, díky které se jim říká bílé komedony. Skutečný problém však představují černé tečky, tedy komedony, které proniknou na povrch pokožky.

Příčin, proč se černé tečky u někoho objevují a u druhého nikoliv, je více. Jejich výskyt může být důsledkem nezdravého životního stylu nebo stresu, ale může se také jednat o příčiny mimo náš vliv, tedy o genetickou dispozici a hormonální změny v těle.

Tento problém však trápí spíše ženy, které většinou více dbají o svůj vzhled a věnují pozornost i drobným odchylkám od toho, jak by chtěly vypadat. A tvář posetá černými tečkami rozhodně nedefinuje stav, kterého by péčí o svou pokožku chtěly docílit. Právě naopak, některé udělají vše pro to, aby se obtížných teček zbavily.

Nejen že nakupují speciální drahé kosmetické přípravky, ale někdy se dokonce uchylují k tomu, že tyto tečky vymačkávají. Toto však odborníci rozhodně nedoporučují, protože mechanickým tlakem na tato místa dochází k téměř nepatrným porušením celistvosti kůže a do ranek se snadno mohou dostat nežádoucí bakterie, které mohou stav a vzhled pokožky ještě zhoršit.   

Pokud vás tato nedokonalost rovněž trápí, zkuste se černých teček zbavit tak, že si připravíte domácí peeling. Jeho příprava je jednoduchá a levná a účinky překvapivé.

Ingredience pro přípravu domácího prostředku proti černým tečkám

K přípravě peelingu budete potřebovat

  • 1 polévkovou lžíci vlažné vody
  • 1 polévkovou lžíci kuchyňské soli, a
  • šťávu z půlky většího citronu.

Postup přípravy peelingu

Vezměte si menší misku nebo jinou vhodnou nádobu a nasypejte do ní lžíci soli. Přidejte lžíci vody a míchejte tak dlouho, dokud se krystaly soli ve vodě zcela nerozpustí. Poté přidejte šťávu z půlky citronu a vše dobře promíchejte.

Peeling máte hotový a můžete jej aplikovat na postižená místa, tedy obvykle na oblast čela, nosu a brady. Kruhovým pohybem prstů vtírejte po dobu přibližně 3 minut peeling do kůže a poté tvář omyjte v teplé vodě.

Největší výhodou tohoto domácího peelingu je skutečnost, že je čistě přírodní, neobsahuje žádné chemické látky. Je tedy vhodný i pro velmi citlivou pleť. Jednotlivé složky peelingu nejsou zvoleny nijak náhodně. Citron má výborné antibakteriální účinky a šetrně odstraňuje odumřelé kožní buňky a veškeré nečistoty z pokožky. Sůl působí tak, že otevírá póry v pokožce, což usnadňuje odstraňování nežádoucích černých teček. Navíc, obdobně jako citron, působí rovněž antibakteriálně.

Tento jednoduchý, 3 minuty trvající očistný rituál, provádějte dvakrát týdně a uvidíte, že vaše pleť bude brzy hladká a čistá.