Naprostá abstinence alkoholu vede k demenci během stáří. Vyhýbáte se alkoholu i vy?

0
(0)

Tomáš , 11. 07. 2019

Pokud pijete více než 14 sklenic alkoholu během 1 týdne, můžete si vytvořit demenci. Abstinence alkoholu vás ale nezachrání, i lidé, kteří se alkoohlu vyhýbají trpí ve stáří demencí. Rozvoj této nemoci se liší jen minimálně u lidí, kteří alkohol pili a u těch, kteří alkohol nepili.

Demence

Postupem času se prodlužuje čas života lidí, ale s tím roste i počet lidí s demencí.

Odborné výzkumy demence

Výzkumníci předpokládají, že jejich počet by se měl do roku 2050 výrazně zvýšit. V důsledku toho byste měli vědět, jak nevyvážené využívání alkoholu nebo dokonce abstinence ovlivňuje vaše psychologické pohodlí ve vaší zralosti.
Studie ukázaly, že pokud požíváte alkohol jen okrajově, snižuje se tím riziko demence. Kromě toho, v případě, že se vzdáváte alkoholu naprosto nebo naopak budete pít alkoholu příliš, demenci se vyhnout nemusíte. Není ještě známo, proč se to děje.
Výzkumníci z francouzského Národního zdravotnického a zdravotnického ústavu INSERM a londýnské univerzity se rozhodli prozkoumat souvislost mezi mírným využitím alkoholu a demencí v dospělosti.
Výzkumníci rovněž analyzovali, jak kardiovaskulární onemocnění (mrtvice, infekce koronárního koridoru a diabetes) ovlivňují tyto souvislosti.

Zúčastnilo se 9 087 zaměstnanců britské vlády. Toto vyšetřování zkoumalo, jak sociální, chování a přírodní složky mohou ovlivňovat blahobyt jednotlivců po mnoho let.

Odborníci hodnotili informace členů za roky 1985-1993. Byli nadšeni, jaký počet jedinců pije alkohol a zda jsou na něm od teď závislí. Věk vyšetřovaných byl cca 50 let.

Specialisté dále zkoumali informace od roku 1985 do roku 2004. Zde zkoumali, zda využití alkoholu vedlo k demenci.

Výzkumníci zjistili, že od roku 1991 začali vědci pravidelně chodit na kliniku s ohledem na nemoci, při nichž dochází k aktivaci alkoholu a demence. Významný počet těchto jedinců navíc začal zažívat nemocné účinky kardiovaskulárního onemocnění.

Vyšetření pokračovalo 23 let. Z 9087 členů bylo zaznamenáno 397 případů mentálního postižení. Výzkumní pracovníci viděli, že od 76. roku života se demence objevuje velmi často.

Zjistili, že většina lidí trpících demencí zažívá jedince, kteří nepili alkohol, nebo pili více než 14 skleniček alkoholu během 1 týdne.

Kolik kterého alkoholu můžete za týden vypít?

  • 14 sklenic vína 76 ml = 1,06 l
  • 14 vodkových panáků, 50 ml = 0,7 l
  • 14 sklenic ležáku nebo občerstvení s nízkým obsahem alkoholu 250 ml = 3,5 l
  • 14 bourbonových skleniček 25 ml = 0,35 l

Výsledky výzkumů

Výzkumníci zjistili, že pokud jednotlivci pijí alkohol v těchto mírách, mají větší odpor k tomu, aby v budoucnu došlo k demenci.
V případě, že pijete 14 sklenic alkoholu každý týden nebo stále častěji, s každou sedmou skleničkou hrozí nebezpečí vzniku zvýšení demence o 17%.
Ve Spojeném království, 14 sklenic alkoholu je standard pro dva lidi. V každém případě je v mnoha zemích toto číslo mnohem vyšší.
Výzkumníci zkoumali informace o pacientech s neustálými neduhy souvisejícími s alkoholem. Zdá se, že demence vytváří u těchto jedinců mnohonásobně více.

Sevil Yasar, jeden z tvůrců zkoušky uvedl

"Toto je významná zpráva, protože může zaplnit několik děr v informacích. Mějte na paměti, že bychom měli mít na paměti, aby se nezměnily současné návrhy na užívání alkoholu závislé na epidemiologických vyšetřováních."

"V případě, že pijete 1 až 14 sklenic alkoholu během 1 týdne, může to pomoci udržet vaši emocionální pohodu. Bez ohledu na to, že pijete alkohol, přemýšlejte o všech souvisejících nebezpečích, včetně zhoubnosti a rozvoje nemoci, řekl Yasar."