Nápoj, který napomáhá hubnutí a sníží cukr v krvi.

0
(0)

Tomáš , 02. 09. 2021

Neexistuje žádný magický prostředek ani kouzelný nápoj, který by vám bez námahy umožnil zbavit se přebytečných kil. Existují ale recepty, které v kombinaci se zdravou stravou a správným cvičením efekt značně urychlí. Následující směs je snadno vyrobitelná, obsahuje jen přírodní přísady a je dokonalým doplňkem stravy.

Výsledek se dostaví za pár dní

Tuto směs byste měli konzumovat nejlépe každý den, jelikož tak nastartujete metabolický proces a rychleji se zbavíte tělesného tuku. Efekt je znatelný už za týden. Navíc je tento recept velmi zdravý, pomáhá detoxikovat organismus a zabíjí bakterie, které v našem těle číhají. Přísady na tento zázračný elixír pořídíte v každém obchodu s potravinami.

Mezi ingredience, které budete potřebovat, patří citron, křen, zázvor a skořice, takže chuť bude poměrně pikantní. Vitamín C v citronu reguluje spalování tuků, mimo to také posiluje imunitní systém. Skořice reguluje hladinu inzulinu v těle a tím pomáhá rozpouštět tukové polštářky. Zabraňuje také rychlému poklesu cukru v krvi, takže se pak nebudete cítit tak hladoví.

Elixír plný vitamínů

Skořice zmírňuje trávicí obtíže a působí jako silný antioxidant, takže zpomaluje stárnutí organismu. Zlepšuje kognitivní funkce orgánů a zabraňuje onemocnění srdce. Její konzumaci by měli předem konzultovat s lékařem pouze lidé trpící problémy s játry a pacienti s diabetem. Křen normalizuje střevní mikroflóru. Prospěšný je i při zahlenění. V nadměrných dávkách může působit dráždivě.

Jak si nápoj připravit?

Křen také zlepšuje trávení a usnadňuje tělu vypořádat se s obtížně stravitelnými potravinami, proto ho nejčastěji najdete v kombinaci s masovými pokrmy, tuky a oleji. Je bohatý na vitamíny C a B a obsahuje také značné množství železa, vápníku a hořčíku. Zázvor pomáhá předcházet nachlazení a zlepšuje trávení, čímž podporuje hubnutí. Dále přináší úlevu při migréně, podporuje činnost ledvin a působí proti stárnutí buněk. Co budete na nápoj potřebovat?

  • 130 g čerstvého křenu
  • 4 lžičky medu
  • 3 citrony
  • 2 lžičky skořice
  • 2 cm čerstvého zázvoru

Nejprve oloupejte zázvor, pak k němu přidejte citronovou šťávu, med, skořici a křen. Vše důkladně rozmixujte v mixéru. Vložte do čisté, sterilizované lahve, dobře uzavřete a uchovávejte v chladničce. Každé ráno vypijte na lačný žaludek jednu čajovou lžičku nápoje. Druhou čajovou lžičku si pak dejte večer před spaním.