--> --> Naneste si jablečný ocet na svou tvář. Z vaší pokožky zmizí ekzémů, toxinů a stařecké skvrn okamžitě! - iRecept

Naneste si jablečný ocet na svou tvář. Z vaší pokožky zmizí ekzémů, toxinů a stařecké skvrn okamžitě!

-->
-->
0
(0)

Dalibor , 29. 01. 2020
-->

O účincích jablečného octa jsme již na AM.cz psali vícekrát. Dnes se zaměříme na jeho využití při řešení kožních problémů na tváři.

Několik vědeckých studií nám totiž poskytlo důkazy o tom, jak jablečný ocet efektivně léčí například ekzém a mnohá další onemocnění kůže.

Mezi jeho nejužitečnější vlastnosti patří:

 • obsah betakarotenu podporuje a regeneruje buňky
 • obsah draslíku léčí alergie a reguluje pH pokožky
 • obsah dalších minerálů a vitamínů jako jsou železo, hořčík, sodík, draslík, síra, vápník a fosfor kontrolují ekzémy a posilují imunitu
 • obsah kyseliny mléčné a jablečné působí silně antibakteriálně, antifungálně, snižuje záněty, svědění, vyhlazuje pokožku a předchází infekcím
 • váže a odplavuje z těla i pokožky toxické látky

Aplikace jablečného octa na pokožku tak poskytuje několik zdravotních přínosů, jejichž výsledkem je krásnější, zdravější a mladě vypadající pokožka.

Než se zmíníme o účincích jablečného octa, je důležité připomenout, že se nikdy nenanáší na pokožku přímo. Jelikož se jedná o poměrně silnou kyselinu, tak abyste předešli podráždění pokožky, je nutné jej vždy zředit vodou minimálně v poměru 1: 1, případně ještě vyšším (více vody, méně octa).

Nyní se blíže podívejme na jeho účinky na pokožku:

1. Léčí akné, vyrážky a pupínky

Jablečný ocet nabízí stejné a dokonce lepší výsledky než mnohé drahé komerční kosmetické přípravky a krémy. Obsahuje totiž kyselinu jablečnou, která má silné antibakteriální, antimykotické a protivirální účinky. Tímto způsobem efektivně předchází tvorbě pupínků a akné.

2. Detoxikuje pokožku

Jablečný ocet odstraňuje z kůže mnohé toxiny. Jeho pravidelná aplikace na pokožku obličeje ji zanechá čistou a zářivou.

3. Snižuje výraznost pigmentových a stařeckých skvrn

Když si budete pravidelně každý den čistit obličej s jablečným octem, viditelnost vašich pigmentových nebo stařeckých skvrn se viditelně sníží. Obsahuje kyseliny, které vás zbaví starých odumřelých kožních buněk a zlepší zdraví ostatních buněk.

Vezměte na vatový trochu roztoku jablečného octa a vody, přiložte ho přímo na skvrnu a nechte chvíli působit. Pak si dané místo promyjte vodou. Provádějte 2 krát denně během měsíce a půl a výsledkem budete mile překvapeni.

4. Odstraňuje vrásky

Podobně jako se skvrnami, pravidelná aplikace jablečného octa pomáhá i s odstraňováním a zmírňováním vrásek. Opět, na bavlněný chomáček vaty naneste trochu roztoku octa s vodou a přiložte si ho na pár minut přímo na vrásky. Po aplikaci si obličej omyjte vlažnou vodou.

5. Vyrovnává pH pokožky

Jablečný ocet z pokožky odstraňuje nadbytečný olej a vyrovnává její pH. Tím reguluje tvorbu mazu a pokožka tak nebude ani příliš suchá, ani mastná. Jeho pravidelné používání podpoří vyváženou a dobře vypadající pokožku obličeje.

Na závěr si ještě řekneme pár způsobů, jak správně používat jablečný ocet při péči o pleť.

A. Jablečný ocet ředěný vodou

Jak jsme již zmínili, jablečný ocet má silné antibakteriální a antivirální účinky. Na jejich využití je však třeba jej zředit vodou, aby jeho obsah kyselin nepodráždil pokožku.

Budete potřebovat:

 • 2 polévkové lžíce jablečného octa
 • 1 pohár (2 dcl) čisté vody
 • 3 vatové chomáčky

Postup: V malé misce smíchejte ocet s vodou. S použitím vatových chomáčků ho nanášejte na ekzém. Proceduru opakujte tak dlouho, dokud se ekzém nevyléčí. V případě velmi citlivé pleti zřeďte v 1 dcl vody pouze 1 čajovou lžičku octa.

B. Užívání jablečného octa orálně

Orální užívání jablečného octa zabrání návratu ekzému a posílí váš imunitní systém. Samozřejmě, i teď se bude užívat ve zředěné formě.

Budete potřebovat:

 • 1 čajovou lžičku jablečného octa
 • 1 pohár (2 dcl) vody

Postup: Rozmíchejte čajovou lžičku octa ve vodě a směs vypijte. Opakujte 2 až 3 krát za den dokud ekzém nebo vyrážky z tváře nezmizí.

C. Koupel s jablečným octem

Pro léčbu kožních problémů nejen obličeje, ale celého těla, je extrémně efektivní koupel s jablečným octem.

Budete potřebovat:

 • 1/2 sklenice (1 dcl) jablečného octa
 • vana plná vody

Postup: Rozmíchejte jablečný ocet ve vaně plné vlažné až teplé vody a namočte se na přibližně 15 minut. Pokud chcete, můžete do koupele přidat i pár lžic kokosového oleje na zlepšení vůně a zesílení účinků.

Po koupeli si na pokožku naneste nějaký zvlhčující krém. K tomuto účelu lze použít i zmíněný kokosový olej. Postup opakujte každý den dokud se úplně nezbavíte ekzému.

D. Jablečný ocet a med

Med je další vynikající prostředek na různá kožní onemocnění, protože snižuje záněty a zklidňuje podrážděnou pokožku. Má také antibakteriální účinky. K léčbě ekzémů je jeho kombinace s jablečným octem přímo ideální.

Budete potřebovat:

 • 2 čajové lžičky jablečného octa
 • 1 čajovou lžičku medu
 • 1 pohár (2 dcl) vody

Postup: Smíchejte med s octem a následně to rozřeďte ve sklenici vlažné vody. Dobře zamíchejte a obsah sklenice vypijte. Užívejte to 2 až 3 krát denně.

-->