Huculské nakládačky zavařené ve speciálním láku s moukou. Jejich KŘUPÁNÍ je hlasitě slyšet!

0
(0)

Tomáš , 26. 07. 2021

Nejjednodušším způsobem, jak rychle zavařit okurky, je přidat mezi přísady mouku. Ač to zní neuvěřitelně, je to tajemství, které opravdu funguje. Ukážeme vám, jak okurky zavařit, aby chutnaly skvěle. Jiný recept už nebudete chtít zkoušet, protože tento je dokonalý.

Na zavařování okurek nic není, můžete si pak užít celou zimu

Proč ale přidávat mouku do okurek? Mnoho našich babiček to tak dělalo, aby docílily té nejlepší chuti. Bylo to něco, co bylo samozřejmostí a nikdo se nad tím nepozastavoval. Jestli se chcete dozvědět celý recept, čtěte dále. Dozvíte se, jaké ingredience použít a také jak postupovat krok za krokem.

Na jednu třílitrovou nádobu si připravte pšeničnou mouku, kamennou sůl, přes dva kilogramy okurek ze zahrady, list hroznů nebo dubu a také křen, ale nemusíte ho dávat, záleží na vás, co vám chutná. Nejlepší na tomto receptu je, že okurky nemusíte sterilizovat. Připravte si několik sklenic, které důkladně umyjte. Jako víčko můžete použít obyčejný plast.

Sklenice musíte každý den otáček, aby se mouka neusadila na jednom místě

Na dno sklenic dejte křen, list, a okurky. Hezky je tam napěchujte, a poté nasypte tři lžíce soli a mouky. Naplňte pitnou vodou, nejlépe dešťovou nebo odstátou. Sklenice zakryjte víčky a nechte na podnose, protože víčkem asi budou prosakovat. Nechte okurky stát 3-4 dny a každý den je obracejte, aby se mouka rozptýlila po celé nádobě.

Po čtyřech dnech si okurky můžete dopřát, ale můžete je nechat stát klidně déle. Poté je přesuňte na chladnější místo, například na chodbu a následně do sklepa nebo suterénu. Okurky vydrží klidně rok nebo dva. Vyzkoušejte a uvidíte, že jiné už chtít nebudete. Okurek je lepší se ve sklenici nedotýkat, a pokud jednu rozděláte, je lepší je brzy sníst. Zvlášť pokud je venku horko. Jinak se mohou rychle zkazit. Vychutnejte si je například se studenou sekanou a chlebem.