"Nakazíme všechny a počkáme, kdo přežije!", řekl brítský profesor medicíny

0
(0)

Dalibor , 18. 03. 2020

Britský premiér Boris Johnson na pondělní tiskové konferenci řekl svůj radikální nazor na virus COVID-19.

Velká Británie na rozdíl od původní taktiky začala brát mnohem vážnější koronovirus, uvedla CNN. 

Ještě minulý tyden stačilo, aby lidé s příznaky COVID-19 zůstali doma po dobu sedmi dní, ale ted mají byt v izolaci dva týdny. Ještě doporučuje premiér aby lidé necestovali a omezili kontakty s ostatními.

 

Vyzval je také, aby se vyhýbali hospodám, klubům, divadlům a restauracím, zejména starší lidé, těhotné ženy a lidé s oslabenou imunitou.

 

Ty by měly ostatní "chránit" po dobu 12 týdnů. Kdo může, měl by pracovat z domova.

Zároveň uvedl, že pohotovostní složky nebudou již do budoucna přítomné na velkých shromážděních, jako jsou například sportovní akce a hudební koncerty. Ještě minulý čtvrtek přitom Boris Johnson tvrdil, že britským ideálem je promořit koronaviry celou společnost, odmítl zavírat školy i rušit hromadná shromáždění.

Jediným opatřením byla stimul k sebeizolaci ty, kteří pociťují příznaky. A to jen na výše avizovaný jeden týden. "Myjte si ruce a buďte rozumní," doporučila britská vláda.

Evropské země přitom přijímali čím dál tím tvrdší opatření. Kritici Borise Johnsona ho začínali obviňovat, že se svým národem hraje ruskou ruletu. Roste počet případů Britští zákonodárci se ale od svého divokého plánu museli odklonit rychleji, než se původně očekávalo.

Nárůst nových potvrzených případů totiž předčil očekávání.

Boris Johnson začal být i vstřícnější ik médiím a zavázal se ke každodenním tiskovým konferencím.

Přesto momentálně Británie za ostatními západními zeměmi značně zaostává a vlak jí utíká. Na rozdíl od Irska zatím ani nezakázala provoz restauračních zařízení. 7,9 milionu hospitalizovaných, hrozí prognóza Podle tajné zprávy Public Health England (RP), která má sloužit jako instruktáž pro pracovníky Národní zdravotní služby (National Health Service, NHS) může Koronavirové pandemie trvat až do příštího jara a vést k hospitalizaci až 7, 9 milionu lidí, píše britský web Guardian.

Nemoc Covid-19 by tak zasáhla do životů až 80% Britů. "Když lidé slyší, že to bude trvat 12 měsíců, budou nejdříve naštvaní a vystrašení. Rok je ale docela věrohodná doba. Toto číslo však není dostatečně pochopeny. Myslím, že výskyt bude klesat v létě, koncem června, ale virus se vrátí v listopadu, podobně jako například sezónní chřipka. Myslím, že tu bude navždy, ale časem se stane méně závažným, v souvislosti se zvyšující se imunitou, " řekl Guardianu profesor medicíny na University of East Anglia Paul Hunter.