Nakažená češka promluvila: Krutá PRAVDA o velkém šíření koronavirus!

0
(0)

Jan , 22. 03. 2020

Mezi infikovanými lidmi novým typem koronavirus Covid-19 se nacházejí lidé různého pohlaví i věku. Jednou z pacientek, nacházejících se v domácí karanténě, je i 22letá slečna, která na počátky choroby vzpomíná s velkou hořkostí. Erika vylíčila drsnou pravdu o tom, proč se strašidelné respirační onemocnění rozšiřuje tak nekontrolovatelně rychle.


Národy světa se v uplynulých týdnech zázračně spojují s cílem porazit neviditelného nepřítele jménem koronavirus.

Smutným faktem ale zůstává, že drtivá většina vládních představitelů zemí je nucena jen narychlo improvizovat, nakolik naše generace s pandemií globálních rozměrů předešlé zkušenosti nemá.

Pláči hodná situace nastala zejména ve zdravotnictví. Kromě toho, že se lékaři musí denně potýkat s nedostatkem ochranných pomůcek a narůstajícím počtem pacientů, jejich reakce se někdy nezdají být adekvátně k vážnosti situace. Několik infikované osoby totiž shodně vypovídali o tom, jak doktoři jejich zdravotní stav zpočátku zlehčovali a dokonce jejich poslali veřejnou dopravou domů, aby tu "chřipku" šli jen vyležet do postele.

Po tom, jak se mladá slečna pracující v Rakousku dozvěděla, že její dobrému kamarádovi vyšel pozitivní výsledek na Covid-19, okamžitě se sama přihlásila na příslušných úřadech. Přístup tamních odborníků, s jakým se setkala, byl ale daleko za hranicí dodržování jakékoliv bezpečnosti. Rakouský obvodní lékař ji po nedbalém vyšetření hrdla poslal domů s tím, že má jen obyčejnou chřipku.

 

Prosba o testování bez odezvy


Když se Erikine problémy s dýcháním začaly stupňovat, utíkala na pohotovost, ale ani tam nepochodila. Nakonec musela navštívit jinou doktorku, ta její konečná vzala vzorek krve. "Všichni doktoři věděli před vstupem do ambulance, že jsem byla na Slovensku v kontaktu s kamarádem, který mě podobné potíže jako já a leží v nemocnici a čeká na výsledky, ale nikoho to nezajímalo," tvrdí Erika, která musela oběhnout tři ambulance, dokud se konečně dopracovala k odpovědnému přístupu.

Během těch dní mohla nakazit neznámý počet nic netušící osob, aniž jsi byla obrovského rizika plně vědoma, protože zdravotníci, kterým důvěřovala, její stav nepovažovali za hodný zvýšené pozornosti. Na druhé straně je ale nutné zdůraznit, že lidé s podezřelými příznaky by v první řadě měli dbát na to, aby před reálným vstupem do ordinace lékaře raději předem kontaktovali telefonicky, ačkoli se zastižení doporučeným čísel v tomto období stává stále obtížnější záležitostí.

"A tak se ptám, jak funguje rakouské zdravotnictví, když vás tři doktoři pošlou domů s tím, že máte chřipku, na další den jsou vaše výsledky pozitivní a od té doby se vám neozve žádný doktor a neinformuje se o vašem zdravotním stavu? Pokud chcete, aby vás přišli zkontrolovat, musíte vytočit asi 10 telefonních čísel, každý vás propojí na někoho jiného, ​​a když se konečně dovoláte na to správné číslo, tak se vás doktor 3krát zeptá, zda si vážně přejete, aby vás přišli zkontrolovat , " zamýšlí se 22letá nakažená, která do 14-ti denní karantény nedobrovolně poslala několika doktorů, což také značně komplikuje současnou situaci v nemocnicích.