Najdete na obrázku slepici? Tento úkol dokáže splnit pouze 25 % lidí!

0
(0)

Dalibor , 19. 10. 2020

Jistě víte, že lidé mají pět smyslů. Jsou to chuť, hmat, čich, sluch a zrak. Koronavirus nám dokázal, že bez chuti a čichu dokážeme fungovat bez problému, i když je to pěkná otrava. Ztratit sluch, hmat nebo zrak by byl ale vážný problém, který by vyžadoval mnoho úsilí, abychom ho překonali a naučili se s touto ztrátou žít. Dnes se zaměříme na jeden z těchto 3 životně důležitých smyslů. Připravili jsme si pro vás výzvu, která ověří, jestli váš zrak funguje správně. Není to vůbec tak snadné, jak se zdá. Přesvědčte se sami!

Ztracená slepice mezi ovcemi

Naše fotografie je samozřejmě trochu záludná. Slepice je velmi dobře schovaná mezi stádem ovcí. Nemyslete si, že vám to nějak usnadníme. Na nalezení slepice máte jen 15 sekund. V tomto časovém limitu najde slepici pouze 25 % lidí. Je to proto, že má slepice stejnou barvu jako ovce a vůbec ničím nevyniká. Velké stádo ovcí ji dokonalé skrývá, protože náš zrak vnímá obrázek jako jeden velký celek, takže je velmi snadné ho ošálit.

Pořád ji nemůžete najít? Poradíme vám

Pokud už jste si pomalu vykoukali oči a slepici prostě nevidíte, trochu vám napovíme.

Slepice:

  • je bílá stejně jako ovce
  • je menší než ovce

Pořád nic? Nebojte se, je to normální. Slepičku najdete v pravém dolním rohu.

Jak přírodně posílit zrak

Už jako malé děti jsme slýchali: „Jezte mrkvičku, abyste měli zdravé oči.“ Pravidelná konzumace mrkve opravdu zlepšuje zrak. V dospělém věku si můžete dopřát každý den sklenici čerstvě vymačkané mrkvové šťávy. Její účinek ještě posílíte, pokud do ní přidáte kapku olivového oleje. Zrak lze posilovat také speciálním cvičením. Pokud pracujete na počítači, měli byste si dělat co 2 – 3 hodiny pauzy a nechat oči odpočinout. Buďte také co nejvíce v přírodě. Na procházkách se dívejte do dálky, nekoukejte si jen pod nohy. Unavené oči osvěžte opláchnutím teplou vodou. Pokud potřebujete brýle, noste je co nejčastěji.

Tak co? Podařilo se vám najít ztracenou slepici v časovém limitu, nebo jste potřebovali nápovědu? Napište nám, jak vám to šlo.