Nejste tlustí, plyn je zodpovědný za obvod vašeho pasu. Zatočte s nafouklostí.

0
(0)

Dalibor , 01. 01. 2021

Nadýmání je jako pocit zvětšeného břicha po konzumaci těžkého jídla. Je to způsobeno poruchou pohybu svalů v blízkosti trávicího systému. Ze stejného důvodu můžete pociťovat tlak a nepohodlí, což vede k tomu, že si myslíme, že naše břicho je větší. Nadýmání ale může být způsobeno nemocemi, které vznikly špatnou výživou nebo použitím nějakých přísad, na které naše tělo špatně reaguje.

Jak snížit nebo eliminovat plyn v našem těle?

Někteří lidé, kteří trpí plynatostí, jsou náchylnější k nemocem a mají citlivější žaludky. V tomto případě by měla být prioritou konzumace malých porcí jídel, abyste nadýmání zabránili.

V první řadě je potřeba vyloučit všechny potraviny, na které vaše tělo špatně reaguje. Příčinou plynatosti totiž mohou být potravinové alergie a intolerance. Ve většině případů se jedná o laktózu, pšenici, lepek nebo vejce. Nápoje, které jsou sycené oxidem uhličitým, hrají významnou roli právě při vzniku plynatosti.

Můžete vyzkoušet dietu FODMAP, díky které se vyhnete nezdravým sacharidům. Ty mohou zhoršit příznaky syndromu dráždivého tračníku. Ten patří mezi nejčastější onemocnění trávicího systému na světě. Mezi takové potraviny, kterým byste se měli vyhnout, patří:

  • Pšenice
  • Cibule, česnek
  • Brokolice, zelí, květák
  • Jablka, hrušky
  • Vodní melouny

Opatrní buďte také s alkoholickými cukry. Ty mohou přispívat k vývoji plynu, zvláště pokud alkoholu holdujete příliš často. Věnujte pozornost štítkům, abyste předešli problémům.

Můžete užívat i doplňky stravy

Doplňky stravy v tomto případě mohou být užitečné, protože pomáhají trávit specifické živiny. Zvyšte příjem hořčíku a přidejte cvičení, díky kterému rozpohybujete svaly. Zácpa může příznaky plynatosti ještě zhoršit, takže je dobré jí předcházet.

Užívání probiotik se doporučuje už pro malá miminka, pokud je trápí bolesti bříška. I dospělým ale pomohou snížit produkci plynu v zažívacím systému a plynu.