Nadýchaný korpus, který se napoprvé povede i úplnému začátečníkovi!

0
(0)

Dalibor , 26. 03. 2021

Zkoušeli jste upéct dortový korpus, ale našli jste špatný recept nebo se něco během přípravy pokazilo? Nebo jste začátečník a chcete někomu upéct dort? Ať je to tak či jinak, podle tohoto jednoduchého receptu na lahodný, vláčný a zároveň nadýchaný dortový korpus, to jistě zvládnete s přehledem. Není třeba předešlé praxe v pečení dortu.

Potřebné suroviny pro piškotový korpus

  • Vejce 5 kusů
  • Hladká mouka 150 gramů
  • Cukr 150 gramů
  • Sůl jedna špetka

Jako první oddělte žloutky od bílků a k bílkům přidejte špetku soli. Nejlépe pomocí ručního mixéru vyšlehejte bílky do husté pěny. Pozor, bílky nepřešlehejte. Jakmile nakloníte mísu a bílky se nevyklopí, máte hotovo. Nyní vezměte žloutky, které vyšleháte s cukrem. Žloutky musí zbělat a také musí být husté, ale zároveň tekuté. Ručním šlehačem šlehejte cca pět minut. Odstavte a připravte mouku, kterou dvakrát proženete přes síto. Jakmile budete mít hotovo, přidejte k mouce žloutky a řádně zamíchejte, poté přidejte bílky, které již pouze obracením promícháte, spíš méně než více. Připravte si koláčovou formu o průměru 21 centimetrů, a buď ji vymažte, nebo šikovně vyložte pečicím papírem. Troubu byste měli mít předehřátou na 160 °C. Pečte 40-50 minut. Nezapomínejte, že prvních 40 minut troubu otevírat nesmíte, jinak těsto spadne a bude z něj tuhá placka. Kontrolujte pouze pohledově a poté pomocí špejle. Jakmile do těsta zapíchnete špejli a vytáhnete, na dřívku nesmí zůstat nalepené mokré těsto.

Poslední rada na závěr

Jakmile korpus řádně vychladne, zabalte ho do potravinářské fólie a nechte odležet alespoň osm hodin nebo do druhého dne. Korpus se tak nebude rozpadat a půjde lépe krájet. Po uplynulé době nebo druhý den korpus rozkrojte na dva nebo tři pláty a naneste mezi ně krémy podle vaší chuti. Doporučujeme krém vanilkovo-tvarohový. Naneste mezi pláty a přiklopte. Nyní můžete natřít krémem i vnější strany a ozdobit například ovocem: Jahodami, borůvkami, malinami.