Recept na nadýchanou buchtu, kterou moje babička dělala dědovi do práce každý den. Teď vám na ní dávám recept.

0
(0)

Dalibor , 17. 02. 2021

Snad téměř každý má rád kousek sladkého zákusku k odpolední kávě nebo čaji. V článku najdete recept, který splní vaše sladké touhy a nezůstane jen u jednoho kousku.

Na přípravu dortu nebudete potřebovat speciální suroviny

K upečení lahodného, něžného a šťavnatého dortu budete potřebovat:

  • 1 skleničku mouky
  • 1 skleničku
  • 1 hrnek kefíru
  • 1 neúplnou sklenici cukru
  • 100 g másla
  • 2 vejce
  • 0,5 lžičky jedlé sody

Nejdříve nasypte krupici do hrnku kefíru, dobře promíchejte a nechte asi 40 minut působit. Poté do kefíru přidejte vejce, cukr a změklé máslo při pokojové teplotě. Vše dobře promíchejte, pokud máte mixér, určitě ho použijte, ulehčí vám práci.

Poté přidejte mouku a sodu. Kefír již dává kyselinu potřebou pro správnou reakci těsta. Míchejte, abyste neměli těsto hrudkovité. Připravené těsto vložte do formy o průměru 22 cm. Koláč dejte do předem vyhřáté trouby na 180 stupňů na 35–40 minut.

Hotové těsto zkontrolujte špejlí nebo párátkem

Jestli je dort upečený, poznáte podle toho, že do něj dloubnete párátkem nebo špejlí. Špejlí zapíchněte uprostřed a pokud zůstane suchá, znamená to, že dort je hotový. Nechte ho ve formě vychladnout, poté vyjměte a posypte ho moučkovým cukrem. A krásně měkký a lahodný dort máte hotový!

Samozřejmě místo moučkového cukru můžete použit například ovoce, kterým můžete dort obložit. Použít můžete také nasekané mandle nebo jiný druh oříšků. Milovníci čokolády si dort mohou posypat hoblinkami kvalitní čokolády nebo si dopřejte skvělý kokos, který kupte ji připravený nebo si ho doma nastrouhejte.

Ovoce podle chuti můžete vložit také do těsta. Pokud použijete banány, dejte si pozor, aby výsledný korpus nebyl moc sladký. Podle počtu banánů odeberte cukr. Hodí se také jahody, broskve, třešně nebo švestky. Navrch koláče můžete zkusit také domácí šlehačku nebo nechte rozpustit čokoládu.

👍 Tento návod je užitečný