Nadměrné zahlenění může způsobit celou řadu zdravotních komplikací. Jaké metody pomohou k jeho odstranění?

0
(0)

Dalibor , 08. 09. 2020

Nahromadění hlenu v těle je z dlouhodobého hlediska pro zdraví nepřínosné. Pokryta jím může být sliznice žaludku, nebo nosohltanu. Také uplývá v dýchacích cestách. Obvyklými příznaky bývají bolesti hlavy, nebo celková únava a ztráta energie. Bojovat můžete rovněž s častým nachlazením, či jinými respiračními nemocemi. Proto je nasnadě hlen z těla odstranit.

Proč je nutné organismus odhlenit?

Větší množství hlenu v těle může být živnou půdou různých bakterií a jiných patogenů. V organismu se pak hromadí také toxiny, oslabuje se celkově imunita a zhoršuje zdraví. Velmi častým příznakem je náhlé zvýšení váhy, nebo naopak podváha v důsledku nesprávné funkce trávicího systému. Zpozorovat lze také výskyt gastritid, vředů, nebo kolitid. Co se týká dýchacích cest, zde může dojít k častému výskytu zánětlivých nemocí. Očista organismu je tedy nutná především kvůli zlepšení celkového zdravotního stavu. K detoxikaci byste měli přistoupit alespoň dvakrát za rok. Tím předejdete výše zmíněným komplikacím.

Očista trávicího systému

Součástí detoxikace těla je i regenerace žaludku a střev. Tu lze provést následujícími metodami:

  • Použijte čerstvý zázvor: během dne popíjejte po doušcích čaj připravený z lžičky strouhaného zázvoru, vroucí vody a trochy citronové šťávy. Ideální je pít jej půl hodiny před každým jídlem.
  • Vyzkoušejte pepř: detox podpoří i pepř. Mezi obědem a večeří zapijte vodou jednu lžičku pepře. Ten pomůže redukovat zahlenění v žaludku a střevech.
  • Blahodárné ořechy: zařaďte je do svého jídelníčku. Mají obdobný efekt jako pepř.
  • Zabere i lněná mouka: hlen, viry a parazity pomůže odstranit z těla i směs připravená z lžičky lněné mouky a 100 gramů kysaného mléčného výrobku (jogurtu, zakysané smetany). Vhodné je takto ochucený jogurt pojídat ke snídani po dobu jednoho týdne.

Očista dýchacího systému

Abyste předešli různým infekcím a alergiím, je potřeba čas od času očistit i dýchací systém. Aby se hlen v dýchacích cestách dál nekumuloval, je potřeba se co nejvíce vyhýbat zakouřeným prostorám a expozici chemikálií. Výbornou metodou, která usnadní očistu dýchacích cest je inhalace bylinek a esenciálních olejů. Velmi účinný může být eukalyptový olej v kombinaci s horkou vodou. Důležitou prevencí před zahleněním je i změna jídelníčku a načasování jednotlivých porcí. Před spaním se jíst nedoporučuje. Ideální je konzumace zeleniny a ovoce s vysokým obsahem vitamínu C a E.