Nač kupovat chleba, když si kvalitní celozrnný snadno připravíte doma

0
(0)

Dalibor , 25. 09. 2020

Chléb je známé pečivo, které si dopřáváme pravidelně. Řada lidí chleba samozřejmě kupuje. Ne vždy ale v obchodech narazíme na chleby kvalitní. Mnohdy nám vadí chuť, obsah chemie a přídavných látek, nebo struktura pečiva. Pokud nechcete dělat kompromisy a jíst něco, co vám nechutná, zkuste domácí celozrnný chléb. Máme pro vás hned několik osvědčených variant.

Ovesné vločky a lněné semínko

Jednoduchý domácí celozrnný chléb, jehož základem bude oves a lněné semínko. Proč právě tato kombinace? Jelikož se pozitivně podepíše nejenom na chuti chleba, ale také na obsahu unikátních látek. Ovesné vločky jsou bohaté na vlákninu, stejně jako na bílkoviny a upřít jim nesmíme ani zajímavý obsah sacharidů, nebo také omega 3 i omega 6 mastných kyselin.

Ovesné vločky

Pokud zrovna nemáte po ruce lněné semínko, nezoufejte a použijte jenom ovesné vločky. Už jsme zmínili, že jsou dobrým zdrojem vlákniny, sacharidů a dalších látek. Navíc je snadno seženete  v každém obchodě, stojí pár korun a velmi snadno a také velmi jednoduše se s nimi i pracuje.

Lněná a chia semínka

Zamiřme do segmentu takzvaných superpotravin, kam rozhodně lněná, ale i chia semínka patří. Právě ty totiž obsahují omega 3 kyselin, ale také vápník a další řadu důležitých látek. Omega 3 mastné kyseliny však obsahují také semínka lněná. Jejich vzájemnou kombinací můžete zajímavě ovlivnit jak vzhled, tak i chutě vašeho pečiva.

Sezamová semínka

Sezamových semínek je dnes celá řada druhů a tak je můžete snadno kombinovat právě při cestě za dokonalým domácím chlebem. Semínka lze nejenom jednoduše vmíchat do těsta, ale můžete je také použít na posypání před pečením. A proč to udělat? Kvůli vzhledu, chuti, ale i tomu, že sezam obsahuje mnoho prospěšného vápníku.

S rozmarýnem

Použijte celozrnnou mouku a k ní nezapomeňte přidat také známou bylinu, kterou je rozmarýn. Ten váš chléb v první řadě dokonale provoní. A to není jediná výhoda. Dále zlepší chuť vašeho pečiva a vám prospěje v tom, abyste byli zdravější. Použít je možné rozmarýn sušený, ale čerstvý je pochopitelně lepší volbou.