Nabízíme vám jednoduchou a levnou metodu, pomocí které docílíte hladkých chodidel a pat

0
(0)

Dalibor , 20. 10. 2020

Civilizace a potřeba určitým způsobem se oblékat a tomu také přizpůsobovat obuv způsobuje, že si většina lidí uvědomuje, jak zátěžový je tento životní styl pro integritu a vzhled kůže nohou.

Nutnost pečovat o nohy

Je třeba mít neustále na paměti, že to jsou právě nohy, které nám umožňují celý den zvládat náš leckdy velice náročný program. Za to bychom se jim měli odvděčit nejen vhodně zvolenou obuví, a to jak na ven, tak také na doma, ale čas od času jim dopřát také léčivou lázeň a další, navazující péči. Pokud jsou nohy jen unavené, lázeň jim pomůže uvolnit se a zregenerovat, pokud se ale na kůži chodidel objevují otoky, puchýře nebo praskliny, je třeba zbystřit, protože bez vhodné péče by se daný problém mohl zhoršit nebo by se tudy do těla mohla dostat i nepříjemná infekce. Pozornost je třeba věnovat také nehtům, aby měly správnou délku, způsob zastřižení a aby nezarůstaly.

Recept na domácí lázeň

Pokud chcete svým nohám dopřát zaslouženou relaxaci, můžete samozřejmě navštívit školenou pedikérku. Pokud vám to však z nějakého důvodu není příjemné nebo dáváte přednost domácím metodám, můžete vyzkoušet tento jednoduchý postup.

Potřebovat budete pouze

  • 4 litry vody, a
  • 3 polévkové lžíce jedlé sody.

Výhodou jedlé sody je skutečnost, že změkčuje vodu a působí relaxačně a také protizánětlivě.

Mít jemnou a hladkou kůži na chodidlech nebylo nikdy jednodušší. Stačí do předepsaného množství horké vody nasypat jedlou sodu, nechat ji rozpustit a poté do lázně vložit nohy alespoň na 15 minut.

Po uplynutí této doby můžete v případě potřeby použít pemzu k odstranění ztvrdlé kůže, načež můžete chodidla namazat krémem s peelingovým a hydratačním účinkem.

Celý výše uvedený postup opakujte každý den po dobu jednoho týdne, poté jeden týden vynechejte a další týden opět pokračujte. Dodržte tento koloběh tak, aby proběhla celkem tři opakování. Po ukončení kúry budete moci sami posoudit, jak je účinná.