Na pláži našli vajíčko. Díky tomuto nálezu jsou z nich dnes milionáři!

0
(0)

Dalibor , 06. 05. 2024

Manželé z Británie mají velké štěstí! Při výletu na pláži našli nepříjemně páchnoucí hroudu slizu. Narozdíl od jiných kolemjdoucích se nenechaly zápachem odradit a hmotu si odnesli domů. Jejich důvtipné počínání jim přinese nádherné peníze.

Pozoruhodný nález

Angela a Gary Williamsovi se procházeli po pláži v britském Lancashire, když je z jejich klidné procházky vyrušil odpudivý zápach.

Po chvilce hledání našli zdroj tohoto nepříjemného zápachu.

Obří sliz kouli. Podivná hroudu, která vypadala jako Obito ragbyová míč a páchla jako hnůj a rybí vnitřnosti.

O co se jednalo?

Většina lidí by se od takového smradlavého nálezu držela co nejdále, jenže Williamsovi to zabalili do šátku a odnesli domů. Neuvěříte jaký poklad našli!

Zmínili si totiž, že kdysi četli o ambre, které vzniká v trávicím traktu vorvaně.

Vorvaň ho vylučuje spolu s trusem a ten pak plave na hladině obalený jako nějaký páchnoucí chomáč. Pár tušil že se jedná o tzv. ambra, tedy velrybí zvratky, které jsou velmi vyhledávanou a žádanou ingrediencí při výrobě luxusních parfémů.

Našli poklad

Hroudu tedy zabalili a odnesli domů. Tam ji zvážili a zjistili, že váží 1,57kg. Její váha je poloviční, než váha ambry, která byla nalezena také v Británii v roce 2013. Tu její nálezci vydražili za těžko uvěřitelné 133 000 liber!

Britský deník Mirror odhadl hodnotu nálezu manželů Williamsových na krásných 56 550 liber.

Tato cena je pouze odhadní a při dražbě se může ještě navýšit. Podle výpovědi manželů sice koule neskutečně zapáchá, ale rádi to přežijí. Díky tomuto voňavému nálezu si budou moci splnit řadu svých snů.

Fotografie nálezu