Nejdříve nechápali, proč máme každé léto pytlíky s vodou na terasy. Teď už je tam mají všichni také.

0
(0)

Dalibor , 28. 05. 2021

Co dělat, když v místnosti poletuje moucha? Dotěrný hmyz nedá pokoj přes den, k tomu ještě škodí svým polétáváním v noci, kdy šimrá na těle a nenechá dotyčného spát. Trápení nastává hlavně v horkých letních měsících, kdy otevřenými okny jich nalétá do pokojů velké množství, zbavit se jich pak trvá dlouhou dobu, abyste pak stejně u televize zjistili, že ještě několik vám jich nedá pokoj při sledování oblíbeného seriálu. Co s tím? Vyzkoušejte účinnou metodu, jak se jich zbavit jednou pro vždy!

Večery bez plácačky v ruce

Jak se nepříjemného a dotěrného hmyzu zbavit, aniž byste museli použít plácačku nebo chemické repelenty plné škodlivých látek? Vyzkoušejte metodu, která neuškodí vám ani mouchám, navíc díky ní získáte vytoužený klid! Nevěříte? Navíc nebudete potřebovat nic, co byste doma neměli. Všechny potřebné věci máte doma a stojí doslova pakatel, takže se pusťte do práce, ať máte nerušený a pohodový večer u zapnuté televize!

Co budete potřebovat?

Pro zajištění pokojů bez much si můžete vyrobit vodní vaky. Co budete na jejich přípravu potřebovat? Připravte si:

  • silnostěnné plastové sáčky na vodu,
  • provázek,
  • mince (nemusí být).

Jak připravit a používat vodní vaky proti mouchám?

Připravte si sáčky, které vydrží tlak vody. Naplňte je do poloviny vodou, na dno přidejte mince a na závěr uvažte pořádně provázkem. Umístěte vaky s vodou tam, kde se vyskytují mouchy nejvíce, může to být u kuchyňské linky nebo u okna. Budete překvapeni, ale mouchy budou těmito vaky doslova odpuzovány a do pokoje vůbec nevletí. Vědci sice kroutí nad touto metodou hlavou a nemají pro ni vysvětlení, ale funguje. Zdá se, že jsou mouchy odpuzovány odrazem slunečních paprsků nebo světla, což jim připomíná pavouky. Je také možné, že vodní vaky odlesky odvádí pozornost a narušují špatné vidění much, proto do místnosti nelétají.