Už leta mě trápily křečové žíly a při změně počasí jsem nemohla chodit bolestí. Toto mi ale pomohlo nejvíc.

0
(0)

Dalibor , 23. 09. 2020

Kdo má křečové žíly, ten moc dobře ví, že nejde o nic příjemného. A to jak pokud jde o estetiku nohou, tak pokud máme mluvit také o případné bolestivosti. Mnoho lidí vyráží pro různé léky na křečové žíly do lékárny, ale to není jediný možný postup. Jsou i domácí metody, o kterých se dá říci, že fungují podstatně lépe. Podívejme se na ně.

Gel z aloe vera

Aloe vera je známou rostlinou, která se používá v přírodním léčitelství velmi dlouho. A právě tato rostlina je základem pomoci, když vás trápí křečové žíly.  Dokáže tak pomoci mnoha lidem, které tento nejenom estetický problém trápí. Potřebovat budete:

  • 4 lžíce gelu aloe vera
  • Třetinu šálku jablečného octa
  • 3 lžíce strouhané mrkve

Pokud ingredience máte, není nic jednoduššího, než je použít. A to tak, že nejprve vezmete jemně nastrouhanou mrkev, smícháte ji s octem a potom k ní také přimícháte gel z aloe. Poté ihned aplikujte na vaše křečové žíly, nejlépe pomocí odličovacího tamponu. Po aplikaci je vhodné nechat třicet minut působit a následně opláchnout studenou vodou. Aplikaci opakujte jednou ráno a jednou večer a zhruba po měsíci by měly být patrné první výsledky.

Krém z mléka

A nyní pojďme na druhou metodu, která by vám měla pomoci, pokud vás trápí křečové žíly. Základem je v tomto případě mléko, ale nikoliv to známé kravské, ale to ovčí. Pořídit ho dnes už není až tak velký problém. A potřebovat budete:

  • 250 ml ovčího mléka
  • 1 odměrku dětského mýdla

Postup je v tomto případě také velmi jednoduchý. Základem je mýdlo, které najemno nastrouháte, nebo můžete použít to gelové. Potom dojde ke smíchání s mlékem a k aplikaci na vaše křečové žíly. Do nich se snažte směs vmasírovat a potom nechte působit asi čtvrt hodiny. Následně už opláchněte vodou. I zde se doporučuje aplikace dvakrát, případně i třikrát denně a výsledky by se měly dostavit zhruba za měsíc.