Na houby pít alkohol nemůžete! Tohle jste určitě neveděli!

0
(0)

Dalibor , 06. 03. 2020

Slyšeli jste o tom, že zapít smaženice pivem je neuvážený hazard se životem, který nekončí dobře? Nevěřte tomu ani za mák. Chmelový mok se naopak jen doporučuje! I pro příznivce vína máme dobrou zprávu ...

Po letech BIDy a strádání je letošní sezona, co se hub tyče mimořádně vydařená. Potvrzuje to nejen názor mykologie, ale i spokojené obličeje houbařů, kterým se z lesa vracejí zásadně s plnými košíky. Protože houby, Bedlam a lišky se teď skloňují ve všech pádech, spousta lidí řeší, jestli své nalezeny úlovky MOHOU po tepelné úpravě zapít alkoholem. Je tato kombinace povolena, nebe platí za Důvod k návštěvě pohotovosti?

Pít, či nepít? To je otázka!


Co si budeme vykládat, houby jsou sice chutné, ale rozhodně nepatří na seznam dobře stravitelný potravin. To je takové Důvod, proč by se dětem do tří let správně neměli podávat vůbec a seniorům jenom občas - a rozhodně ne před spaním.


Umejte totiž pozlobit žlučník, žaludek i játra Kvůli obsazeno nestravitelných chitinu.

 

To je látka podobná celulóze, ovšem v porovnání s ní je obohacená navíc o dusík a rozkládá se pouze pomocí mikroorganismů. Už to samo o sobě sní docela děsivé, takže pro jedince s citlivým zažíváním by dary lesa jako Takové Mely Zůstat tabu - pro jejich vlastní dobro. Tohle se vás netýká, protože vaše zažívání šlape jako po Drátky?

Tak si o alkoholu promluvy ...


Ohnivá voda a smaženice. Je to v pořádku?

Hned na startu je třeba zmínil, že dilema, zda houby zapít metlou lidstva či nikoli, se odvíjí hlavně od toho, jaké Konkrétní houby si přinesete domů. Nebezpečí hrozí při požití alkoholu v kombinaci s pokrmy z Hnojník inkoustové a příbuzných druhů.

 

V této houbě se nacházíte koprin, jenž brání rozkladu ethanolu v organismu, takže dochází k otravě acetaldehydem.

 

Sklenička Necelá ostřejšího se rovněž nevyplácí na halucinogenních houby. Pokud jde o běžné sbírané a Lidové oblíbené kousky, tam alkohol v rozumné Mirenu ublížit Nemůže.

Bílá pěna a láhev orosená? Dobrý nápad


Třeba Takové pivo je vlastně jen ke prospěchu věci. Jemná perlivost "tekutého chleba" a přítomným chmelová hořčiny. Může naopak popohnat a vylepšit trávení, takže vám po jidlo nebude těžko. Platí to takové v případě vína, tudíž si deci klidně dopřejte. Ovšem i tady je jasné, že co člověk, to originál - a záleží na každém individuálním jedinci. Důležitá je hlavně umírněnost, ostatně jako vždycky ...

👍 Tento návod je užitečný