Na dokonalou angličtinu potřebujete jen dvě věci: 10 minut denně a tyto přehledné tabulky připnuté na lednici

0
(0)

Dalibor , 12. 11. 2019

Míváte stres před cestou do zahraničí, protože neovládáte jazyk? Nezoufejte. Ne každý je v cizích jazycích jako ryba ve vodě. Mnohým může neznalost jazyka doslova snižovat sebevědomí, ale tímto pocitem je konec. Nedávno jsme vám poskytli rychlý návod na nejlepší klávesnicové zkratky a jejich využití a dnes jsme si pro vás připravili to nejdůležitější z angličtiny. Postačí vám 10 minut denně a už o týden uvidíte neuvěřitelný pokrok. Na základní komunikaci v cizině vám postačí těchto pár slov, frází a vět.

Je samozřejmé, že pokud člověk chce, dorozumí se doslova rukama i nohama. My vám to ale rozhodně usnadníme. Následující tabulky se pro vás stanou jakousi abecedou nutné angličtiny. Pokud jste úplný začátečník, tato pomůcka se vám sejde kdekoliv a učit se z ní můžete například i cestou v autobuse nebo dokud čekáte v řadě na poště. Vytiskněte si následující tabulky a založte je do diáře, peněženky nebo Vylepte na ledničku. Každý den vám postačí několik minut na naučení se nových slov a několik minut na opakování slov z předchozích dní. S těmito tabulkami učení nebude povinnost, ale zábava.

Základem jsou zájmena i podstatná jména, které budou tvořit jádro vaší slovní zásoby. V praxi se dorozumíte i s takovým množstvím slov, které pojmenují vše potřebné.

Když víte zájmeny označit osoby a máte jádro slovní zásoby, máte slušný základ, od kterého se dají rozvíjet věty. Pokuste si doma udělat malé cvičení a snažte se slovenské slova nahrazovat anglickými, které jste se již naučili. Pokud je budete používat ve větě a to, co představují si zvizualizujete, mnohem jednodušší si je zapamatujete.

Dalším krokem jsou například barvy, důležité nápisy na dveřích budov, štítcích nebo označeních a také základní fráze, které lidé využívají každý den.

Díky znalosti nápisů nevejdete do špatných dveří a vyhnete se nedorozuměním. Fráze vás zas budou doprovázet při každodenním styku s lidmi v obchodě, restauraci, v hotelu nebo kamkoliv se v zahraničí pohnete. Je hezké chovat se uctivě i mimo domov a slova jako děkuji a prosím tak budete mít stále s sebou.

Poslední fází jsou celé věty, které využijete velmi často. Ty byste si měli zapamatovat ještě před výletem nebo dovolenou, protože se vám sejdou v každé situaci. Jde o základní věty, které použijete v baru, potravinách, restauraci, po příjezdu do hotelu, ... Tabulky obsahují takzvané bezpečnostní věty a fráze, které doufáme, nebudete potřebovat. Pro případ nouze, onemocnění, nehody nebo nebezpečí je jich však velmi dobré znát.

Věříme, že se při nejbližší cestě do zahraničí díky těmto tabulkám neztratíte a samozřejmě vám přejeme, abyste si výlet užili co nejvíce. Snad nebudete slovní zásobu z posledního okénka vůbec potřebovat.

👍 Tento návod je užitečný