Na co je ta typická malá kapsa, kterou na sobě má spodní prádlo?

0
(0)

Dalibor , 14. 10. 2020

Přemýšleli jste už někdy nad tím, proč v intimních oblastech obsahuje spodní prádlo typickou kapsu? Mají to všechny kalhotky a lidé už si na to natolik zvykli, že nepřemýšlejí, proč to tak je. Avšak i když to vypadá jako pouhý zvyk, tato kapsička má svůj důvod. Takže pokud se i vy chcete dozvědět, k čemu tato kapsička slouží, a proč je na všech kalhotkách, čtěte dál!

Tajemná kapsa spodního prádla

Nelze si nevšimnout, že spodní prádlo – týká se to většiny kalhotek (i těch nejmenších) – má určitou vnitřní kapsu. Někdo se nad tím možná zamyslel, jiný to vzal jako fakt a po funkci této kapsy nepátral. Tato vnitřní kapsa se nachází v oblasti, kde kalhotky přichází do styku s pochvou. Zřejmě to nebude jen náhoda, co myslíte?

Funkce kapsy na spodním prádle

Ačkoli tomuto útvaru, který je společný pro většinu dámských kalhotek, nazýváme „kapsou“, není to tak docela pravda. Vždyť kapsy slouží obvykle k tomu, abychom do nich něco ukryly. Do této „kapsy“ na kalhotkách však nic neschováváme. Napadá vás, na co je tato kapsa? Tato kapsa je obvykle vytvořena z jiné látky než zbytek kalhotek. Skládá se celkem ze dvou vrstev:

  • Ta první má sloužit k lepší ventilaci soukromých částí ženy.
  • Druhá vrstva látky chrání před možnými infekcemi, protože brání tření s oblečením, které denně nosíme. Taktéž pomáhá vyrovnat teplotu pochvu a udržuje ji ve zdravější kondici.

Spodní prádlo bez kapsy

Některé kalhotky tuto kapsu nemají. Těm se doporučujeme vyhnout, protože nejsou tak hygienické jako ostatní. Je důležité kupovat kalhotky s prodyšných materiálů, jako je bavlna nebo bambus. Taktéž je potřeba zaměřit se na dodržování přiměřené hygieny (nejen nedostatečná, ale také nadbytečná hygiena je škodlivá) v intimní oblasti. Na hygienu se zaměřte zejména poté, co jdete na toaletu, nebo také po sexu.