Na banánech byl v českém obchodě nalezen nejjedovatější pavouk na světě

4.9
(42)

Dalibor , 28. 09. 2019

Na začátku týdne se začala na sociálních sítích šířit fotografie banánů, zakoupených v Rosickém Lidlu, na kterých se pravděpodobně nachází hnízdo nejjedovatějšího pavouka na světě palovčíka brazilského.

Pavouk v banánech


Fotografii zveřejnila paní Markéta Klempová Široká, která si neobvyklého nálezu všimla spolu s Petrem Matouškem až u auta na parkovišti. Matoušek banány šel tedy do jihomoravské prodejny vrátit. Že by se však jednalo o hnízdo nejnebezpečnějšího pavouka na světě, Lidl odmítá.

Palovčík brazilský

“Dnes jsme koupili v Rosickém Lidlu banány. Venku u auta jsem si všimla že na jednom něco je. Peťa je šel vrátit a prodavačka se divila že to chceme vrátit. Peníze z protočením očí vrátila a banány si hodila pod nohy do kasy. Doma na netu jsem zjistila co to bylo pravděpodobně za pavouky, dala jsem jim vědět do Lidlu co se stalo a představte si, že moje vrácené banány už prodavačky hledaly mezi banány na regálu v prodejně a tam se taky našly,” popsala událost Široká na svém facebookovém profilu.

“Na banánech byly pravděpodobně nakladené vajíčka a kok s malými pavoučky těsně před vylíhnutím (už jim lezly nožičky) palovčíka brazilského. Nejjedovatější pavouk na světě… možná brzo nebude zabíjet jen v jižní Americe sběrače banánů na plantážích,kteří umírají po stovkách ročně, ale i prodavače a zákazníky po celém světě… A teď se naskýtá otázka, jestli sebou v bednách neměli maminku, tatínka a další bráchy a ségry,” polemizuje a děsí se zákaznice.

“Banány se určitě nehledaly mezi ostatníma na prodejně, osobně jsem banány z pod pokladny nesla do skladu, kde byly na stole, mimo ostatní ovoce a zeleninu, čekaly na odpis. Tzn. to, co tady píšeš, že se hledaly mezi ostatníma na prodejně URČITĚ PRAVDA NENÍ! Z toho, co mi říkaly prodavačky, není ani pravda že prodavačka protáčela oči, tvůj přítel šel na jedničku, kde bylo spousta lidí a tak ho prodavačka poslala na jinou, on si chtěl banány vyměnit, jenže to bohužel nejde, protože jsou na váhu a ikdyž by vzal trs o stejným počtu banánů, váhově by to určitě stejné nebylo = musely se mu vrátit peníze a pak až si mohl jít vzít další. Ano, unávám, že je to teď dost blbý, jenže se tomu nijak nezabrání asi … leda by se přestaly kamkoliv jakýkoliv banány dovážet. A ano, je důležitý s tím lidi seznámit, ale pravdivě,” okomentovala situaci pod zveřejněnou fotografií prodavačka tamního rosického Lidlu Bára Jelínková. 

 “Jakmile si toho všimla jiná prodavačka, banány byly okamžitě uvařené (jediný způsob, jaký nás napadl) a spolu s nimi i pavoučci,” dodává Jelínková.Lidl však informaci, že by se mohlo jednat o nejjedovatějšího pavouka na světě, odmítá.

Přečtěte si celé vyjádření společnosti:

“Nález jakéhokoliv pavouka na banánech v rosické prodejně se nepotvrdil. Banány, které zákaznice v rosické prodejně vrátila, pracovníci prodejny okamžitě odnesli do zázemí prodejny, prohlédli a na základě doporučených postupů zlikvidovali. Na předmětném banánu byla nalezena pouze neidentifikovatelná pavučina.

Dále byla prověřena celá zásilka v této prodejně, všechny ostatní banány byly v pořádku. Banány prodávané v našich prodejnách pochází z certifikovaných plantáží. V souladu s evropskou legislativou používají naši dodavatelé při pěstování minimum chemických přípravků. Ročně prodáme v našich prodejnách v ČR několik milionů kilo banánů, veškeré ovoce i zelenina během distribuce prochází několika kontrolami kvality.

Pokud zákazníci nejsou spokojeni s jakýmkoli zakoupeným zbožím, mohou je vždy reklamovat v kterékoli naší prodejně,” uvedla tisková mluvčí Lidlu Zuzana Holá. Stalo se roku 2016