Muži by podle vědců měli dvakrát týdně zajít s přáteli na pivo, aby zůstali zdraví

4.3
(49)

Dalibor , 11. 12. 2019

Nová studie na Oxfordské univerzitě ukázala, že mít pár piv s přáteli není jen zábava pro muže, ale absolutní nezbytnost pro zdravý život. Podle této studie by muži měli chodit s přáteli alespoň dvakrát týdně, aby zůstali zdraví. ředitel Oxfordské univerzity pro sociální a evoluční neurovědní výzkumnou skupinu (SENRG), zjistil, že muži se musí setkat se čtyřmi přáteli dvakrát týdně, aby byli plně muži a plně jej využili. Tyto výhody silného přátelství zahrnují například silnější imunitní systém, uvolňování endorfinů, generalizovanou ztrátu úzkosti a zjevně větší štědrost.Studie

Studie Dunbar

Dunbar jde ve svých závěrech tak daleko, že doporučuje mužům, aby v socializaci „udělali něco“, a říká, že noční procházení barů zvyšuje pocit týmové práce a kamarádství.

"Puto může být vytvořeno prostřednictvím široké škály aktivit, od týmového sportu až po vtipy pro muže, nebo jednoduše v pátek večer mít pivo s přáteli," říká Dunbar.

Jak často pít pivo

Studie také uvádí, že většina mužů má s přáteli mnohem méně času, než vyžadují. Jeden ze tří mužů ve Velké Británii nemůže najít čas na setkání s přáteli alespoň jednou týdně a 40% mužů si může užívat „pánskou jízdu“ pouze jednou týdně. Dunbar říká, že i když muži tráví 20% svého dne interakcí s přáteli jinými prostředky, měli by se osobně setkat, aby si udrželi silné přátelství, a setkat se „je to perfektní způsob, jak toho dosáhnout“. Takže tady jste, pánové. Jasná karta platná dvakrát týdně a také příležitost pro vaše vzácné poloviny užít si několik nerušených večerů!