Muž, který zastavil v Číně koronavirus, radí: Zákaz vycházení, nákupy jen po minutách, Žádná doprava. Pak máte šanci to do prázdnin zastavit. Jinak ...

0
(0)

Dalibor , 17. 03. 2020

Pokud ne, a pokud nebudou evropské státy spolupracovat, může se vše protáhnout až do podzimu, kdy začne další vlna chřipkové epidemie ...

Čung Nan-šan je poradce čínské vlády pro oblast zdravotnictví, který jí radil ohledně nákazy koronavirus a v roce 2003 výrazně přispěl k zastavení šíření nemoci SARS.

Číně se podařilo koronavirus zastavit za tři měsíce. První případy se objevily v polovině prosince, před pár dny už šlo jen o jednotlivé případy. Celkem v Číně zemřelo na koronavirus 4 tisíc lidí.

Nákup jen 2 x týdně

"Podmínkou pro zastavení nákazy jsou razantní opatření. Tento jsme model uplatnili v 12 čínských městech včetně Wuhan jako centra nákazy" říká Čung Nan-šan ..

"V těchto 12 městech platil 22-hodinový zákaz vycházení, 2 hodiny jsou vyčleněny dvakrát týdně na nákupy potravin ve stanovených časových pásmech určovaných počítačem centrálního registru obyvatelstva. Je to proto, aby v jeden okamžik nešli nakupovat úplně všichni. "

Uznávaný čínský epidemiolog Čung Nan-šan dnes uvedl, že Coronavirus se může zastavit do konce června, pokud všechny země světa přijmou stejně tvrdá opatření jako Čína ve městě Wuhan.

Pokud ne, a pokud nebudou evropské státy spolupracovat, může se vše protáhnout až do podzimu, kdy začne další vlna chřipkové epidemie.

"V stanovenou dobu - např. Úterý, od 10.00 do 12:00 a pak pátek od 14:30 až 16.30 bude dovoleno karanténu bytu opustit. Ovšem jen za předpokladu, že má dotyčný roušku a rukavice. ".

 

Uzavření pracovišť

Nákaza se podle čínských epidemiologů přenáší hlavně z povrchů, kterých se dotýkají lidé, kteří předtím zakašlal a dali si například ruku před ústa.

Taková osoba přenáší virus na kliky dveří, na madla v autobusech, na madla nákupních vozíků atd. A z rukou se virus a hlen z dlaně dostává na bankovky, kde vydrží až několik hodin.

Čínský model znamená i uzavření továren, podniků a všech obchodů, s výjimkou potravinových obchodů a lékáren.

Zastavení dopravy

Zastavení nákazy by se dalo realizovat stejně jako ve Wuhan, tedy spolu třítýdenních plnou karanténou se zákazem vycházení obyvatelstva, s výjimkou osob objednaných do nemocnice na vyšetření a s výjimkou časových pásem pro nákupy potravin.

Další podmínkou je zastavení výroby a produkce na 3 týdny. V provozu by zůstalo jen zásobování potravinami a stejně jako v Číně pekárny, kde zaměstnanci spí v práci a neopouštějí pekárna.

V zmíněných 12 čínských městech byla úplně zastavena veškerá doprava a uzavřeny všechny čerpací stanice. Nejezdily autobusy, vlaky, ani osobní auta, ani taxíky, prostě nic.

Sdílejte tento článek a podělte se s ním na facebooku.

Nezapomeňte dát LIKE na naši Facebook stránku, pokud chcete vidět nové články každý den.