Mrkev nezlepšuje jen zrak, ale účinně pomáhá také proti kašli

0
(0)

Dalibor , 11. 10. 2020

Kašel bývá velice častým a také nepříjemným a někdy až bolestivým projevem chřipky nebo nachlazení. Kašel můžete samozřejmě zmírnit pomocí předepsaných léků, vždy je však dobré znát i přírodní léky, které mohou zdravotní potíže utlumit.

Přírodních pomocníků v boji proti kašli je více, k těm nejúčinnějším však bezpochyby patří mrkev. Nejen že zmírňuje obtížný kašel, ale pomáhá také vyčistit plíce od nadbytečného hlenu.

Mrkev a zejména přírodní šťáva z mrkve patří i do arzenálu mnohých lékařů, kteří ji pro její jedinečné vlastnosti dospělým i dětským pacientům jednoznačně doporučují. Mrkvovou šťávu lze v různé koncentraci také zakoupit, ať už čistou nebo v kombinaci se šťávou z jiných druhů zeleniny nebo i ovoce. Pokud je to však alespoň trochu možné, doporučuje se konzumovat šťávu stoprocentně přírodní, u které je zaručeno zachování všech látek, které obsahuje.

Účinky mrkve na lidské zdraví

Mrkev patří k těm úplně nejzdravějším druhům zeleniny, a to právě pro své všestranné účinky na lidské zdraví:

  • pomáhá odvádět z těla škodlivé látky a přispívá tak k jeho tolik potřebné detoxikaci
  • posiluje imunitní systém
  • účinně působí na snížení hladiny nebezpečného cholesterolu
  • brání vzniku a rozvoji kardiovaskulárních onemocnění
  • účinně působí na zdraví pokožky a zejména zamezuje tvorbě akné
  • brání vzniku a rozvoji nádorových onemocnění
  • stimuluje správnou funkci trávicího systému, a
  • zmírňuje kašel

Složení sirupu proti kašli

Pokud jde o účinky mrkve na zmírnění kašle, nejlépe se projeví při pravidelném užívání sirupu. Ten získáte z 0,5 kg čerstvé mrkve a 4 čajových lžiček kvalitního přírodního včelího medu.

Postup přípravy sirupu a jeho užívání

Postup je velice jednoduchý. Nejprve omyjte připravené mrkve, oškrábejte je a nakrájejte na kolečka. V hrnci přiveďte vodu k varu, vložte do ní mrkev a vařte ji až do úplného změknutí. Uvařenou mrkev propasírujte, přidejte med a trochu šťávy z mrkve, tak, abyste docílili konzistence hustého sirupu.

Tento sirup se doporučuje užívat denně, a to 4 polévkové lžíce. Uvidíte, že již po dvou dnech zaznamenáte zlepšení vašeho stavu.