Do vaničky na led vždy vyliju obsah několika vajíček a vložím do mrazáku. Po přečtení do budete dělat taky.

0
(0)

Dalibor , 11. 02. 2021

Pokud máte nadbytečné množství vajec, které nestihnete spotřebovat, zmrazte je. Zní to zvláštně, ale skutečně tím můžete prodloužit jejich trvanlivost. Je bezpečnější potraviny zmrazit, než je používat, když už si nejste jistí, jestli jsou ještě použitelné. Zkažená vejce nepříjemně páchnou a navíc je to škoda peněz. S našimi jednoduchými triky na mrazení vajec můžete ušetřit a přece jen si na svých vejcích pochutnat.

Vejce nemrazíme ve skořápce

Základním pravidlem číslo jedna je to, že vejce ve skořápce se mrazit nedají. Vždycky je potřeba je vyklepnout do nějaké nádoby. Jako vhodnou alternativu vnímáme tvořítko na led. Pokud máte dostatečně velké tvořítko na led, pak můžete svá vejce zmrazit po jednou. Jestliže se ale do jedné kostky celé vejce nevejde, je dobré, když vejce nejprve rozšleháte v misce a pak je do tvořítka vlijete. Pamatujte si, kolik kostek ledu tvoří jedno vejce, usnadní vám to pozdější vaření z vajec.

Nejen vejce ale i ovoce

Mrazit se dají i další věci, u kterých na to nejste zvyklí, například ovoce. Pokud je ovoce v sezóně, je ho spousta. Proto je dobré uchovat si toto ovoce i na později. Například nakrájené na plátky. Může jít o pomeranče, jablka, hrušky a další ovoce. Nakrájejte je na plátky a nechte rozložené na tácku zmrazit. Poté je můžete již dát do sáčku pospolu, šlo o to, aby se plátky k sobě při mrazení vzájemně nepropojili. Tyto plátky pak můžete jednoduše přidat do své oblíbené limonády, kdykoli budete mít chuť.

Čisté kostky ledu

Nechápete, jak je možné, že vám v restauraci podají nápoj s naprosto čistými kostkami ledu? Myslíte, že na to mají speciální přístroj? Není tomu tak. A dobrou zprávou je, že si perfektně čisté kostky můžete vytvořit také u vás doma. Stačí, když vodu před zmrazením hned dvakrát převaříte.

Kečup

Pokud vám po grilování zůstanou zbytky kečupu či jiných podobných omáček, můžete je zmrazit. Po rozmrazení chutnají stejně.

👍 Tento návod je užitečný