--> --> V práci stojím celý den na nohou a tato lázeň mi dělá dobře. Ráno jdu bez bolesti a oteklých nohou. - iRecept

V práci stojím celý den na nohou a tato lázeň mi dělá dobře. Ráno jdu bez bolesti a oteklých nohou.

-->
-->
0
(0)

Dalibor , 03. 12. 2020
-->

Naše nohy jsou po celý den vystaveny obrovské zátěži. Záleží samozřejmě na našem denním režimu, někdo se celý den nezastaví a jiný naopak velkou část dne relaxuje. Je ale dobré si uvědomit, že zdraví našich nohou ovlivňuje celkové zdraví organismu. Jako skvělou prevenci proti nemocem doporučujeme vyzkoušet domácí koupele na nohy.

Výběr správného druhu koupele

Nejprve je vhodné si ujasnit, co od koupele očekáváme. Chceme se zbavit otoků? Podpořit krevní oběh? Vyléčit popraskané paty? Nebo si jen udělat hezkou chvilku pro sebe? Podle toho zvolíme přísady, ze kterých koupel vytvoříme. Dávejte ovšem pozor, abyste si do koupele nepřidali nedopatřením něco, o čem víte, že u vás může vyvolat alergickou reakci.

Na zjemnění tvrdé pokožky pat funguje perfektně změkčující lázeň z bílého jílu. V případě nachlazení se doporučuje využít jako podpůrnou léčbu koupel se skořicí. Koupele se solí nebo s jablečným octem minimalizují vznik otoků a podporují tok mízy v lymfatickém systému. Pokud trpíte zvýšeným pocením nohou, vyzkoušejte koupel založenou na odvaru z dubové kůry:

  • 200 mililitrů odvaru z dubové kůry
  • 60 gramů mořské soli
  • 5 kapek čajovníkového oleje

Výše zmíněné látky rozmícháme ve 3 litrech teplé vody. Při pravidelném praktikování této lázně by se měl brzy dostavit žádoucí efekt. Navíc se tím zbavíte i nepříjemného zápachů, který nadměrné pocení nohou často doprovází.

Držte se několika pravidel

Nedá se přesně stanovit čas, po který byste měli ponechat nohy v lázně. Obecně se ale doporučuje pohybovat se v intervalu 15-20 minut. Ujistěte se, že je voda dostatečně teplá, ale zároveň ne příliš horká. Určitě se nechcete zbytečně spálit. Olejíčky a další složky, které do koupele přidáváte, otestujte nejprve na malém kousku kůže. Vyvarujete se tím alergické reakci.

Zakončení domácích lázní

Můžete najednou vyzkoušet i několik procedur po sobě. Na závěr nezapomeňte věnovat stejnou pozornost i výživě pokožky a ošetřit ji ochranným krémem. Nejlepší práci odvedou krémy určené přímo na nohy. Pak už se jen můžete v klidu natáhnout a odpočívat s dobrým pocitem, že jste udělali něco přínosného pro zdraví vašeho těla i duše.

-->