Možná jste překonali koronavir a ani o tom nevíte! Toto je 5 příznaků, které to naznačují.

0
(0)

Dalibor , 29. 04. 2020

Je všeobecně známo, že lidé, kteří jsou nakaženi koronavirus, přežívají několik dní v kuse obrovské horečky a vysoký kašel. Jsou to nejčastější příznaky, které k nakažení Covid-19 patří. Je tomu ale tak vždy?

Více než 60% případů nakažených pacientů hovoří o tom, že neměli téměř žádné příznaky a onemocnění COVID-19 odhalili až díky testování. Jak zjistíte, že jste překonali koronavirus a ani jste o tom nevěděli?

Virus je podobný těm z minulosti, například jako SARS. Je velmi důležité, jaké jsou projevy a příznaky, jaká je léčba, jak dlouho bude trvat, než se vyvine lék a vakcína. Onemocnění má původ v čínském městě Wu-chan, kde se začalo šířit ještě v listopadu 2019, a proto má označení 19. Pokud jde o nakažlivost, jeden infikovaný člověk může v průměru nakazit až 4 lidí.

Příznaky

Při viru existují i ​​příznaky, které nemusí být vůbec očividné a člověk je vůbec nemusí zaregistrovat. Ve vzácných případech se může stát, že během nakažení člověk netrpí na horečky a suchý kašel.

Jak velmi dobře víte, v tomto onemocnění hraje obrovskou roli imunita - čím větší je, tím lépe se s onemocněním vypořádáte. Pokud máte skutečně dobrou imunitu, hlavní příznaky se u vás nemusí projevit. Mohou se u vás projevit však méně známé příznaky.

Je možné, že pokud se u vás projevil některý z těchto příznaků, mohli jste Covid-19 překonat, aniž byste o tom věděli.

Jde o zánět spojivek, bolesti břicha, průjem, ztráta čichu a obrovská únava.

Všechny vyjmenované příznaky se mohou během nakažení koronavirus objevit. Objevily se i u vás?