Moje moč hodně pěnila. Nejdříve jsem tomu nevěnovala velkou pozornost, ale nyní už vím toto.

0
(0)

Dalibor , 12. 01. 2021

Jedna z normálních lidských potřeb je chodit na malou. Co ale moč může říct o vašem zdraví? Nabízí se zde otázka, zda je normální mít bublinky v moči. 
Tato věc může mít několik příčin a pojďme se na ně společně podívat. Nejdříve se podíváme na příčiny, které jsou neškodné: 

Velký proud 

V případě, že je váš močový měchýr plný, tak je zde větší tlak a proto při močení je proud silnější. To je důvod, proč potom vidíte bublinky a moč pění. 

Dehydratace

Pokud jsme dehydratovaní, tak z důvodů nedostatku tekutin může moč pěnit. Důvodem je koncentrace chemických látek, která je v tomto případě vyšší. 

Stres

Stres je spojený s každodenním životem, ale může mít vliv i na toto: Pokud jsme pod nátlakem stresu, naše ledviny nefungují tak, jak by fungovaly za normálních podmínek a v následku toho se může bílkoviny zvaná albumin dostat do moči, což vede k pěnení. 

Těhotenství 

Toto je takměř podobný důvod. Během těhotenství mají ledviny více práce a dílky bílkovinám v moči to vede k pěnení. 

Podívejme se, jaké příčiny jsou závažnější. 

Cukrovka 

Cukrovka chonicky ovlivňuje funkci ledvin. Z důvodu zvýšené hladiny cukru v krvi dochází k poškození cév v ledvinách a díky tomu proniká více bílkovin do moči. 

Srdeční onemocnění 

To že vám pění moč může být známkou kardiovaskulárních onemocnění. Jde o lidi, kteří jsou vystaveni vyššímu riziku infarktu, mrtvice nebo i u lidí, kteří mají problém s vysokým tlakem. 

Infekce močových cest 

Infekce močového aparátu může vést ke zvýšenému počtu bílkovin, a to způsobuje pěnení. 
Za to zde můžou bakterie, které jsou v močových cestách. Může se to projevit i bolestmi dolní části zad nebo nevolností.