Moje babička vzala česnek a uvařila ho v mléce. Když jsem zjistila na co to je dobré, zůstala jsem mile překvapená!

0
(0)

Dalibor , 21. 01. 2020

Tento recept se někdy nazývá také "česnekové mléko".

Ingredience:

  • 250 ml mléka
  • 5 stroužků česneku
  • 2 čajové lžičky cukru nebo medu
  • 100 ml vody

Příprava a použití


1. Vezměte hrnec a nalijte do něj mléko a vodu.

2. Potom přidejte očištěný a mačkaný česnek. Následně hrnec položte na sporák a přiveďte do varu.

3. Po dosažení bodu varu uberte plyn a na mírném ohni za neustálého míchání to povařte přibližně 1 minutu.

4. Po dovaření tekutinu sceďte, nechte trochu vychladnout, aby při pití nepálil a na dochucení přidejte cukr nebo med.

Tím, že jsme česnek chvíli povařili v mléce, měl by se zčásti vytratit jeho nepříjemný zápach, ale krátké vaření by mělo zachovat většinu jeho prospěšných účinných látek.

Tento nápoj je nejlépe užívat teplý. V jedné dávce vypijte 0,5 až 1 dcl nápoje. Zbytek si odložte na později a před užitím ho znovu trochu ohřejte.

Zdravotní přínosy česnekového mléka:


1. Astma


Pravidelnou denní konzumací 2 dcl česnekového mléka dokážete zmírnit projevy astmatu či dokonce ji časem úplně vyléčit.

2. Zánět plic


Silné antibakteriální vlastnosti česneku si poradí is těmi najnepoddajnejšími bakteriemi, včetně těch, které způsobují zánět plic a dýchacích cest.

3. Problémy se srdcem a cholesterolem


Uvedený nápoj velmi účinně snižuje hladinu špatného LDL cholesterolu v krvi, čímž chrání před vznikem cévních usazenin a efektivně tak chrání zdraví srdce a oběhového systému. Pokud si připravíte tento recept s polotučným nebo nízkotučným mlékem, bude ještě účinnější.


 
4. Léčba žloutenky


Česnek je výborným prostředkem na eliminaci nechtěných toxinů z těla. Kromě toho jeho složky aktivují tvorbu jaterních enzymů. Pro efektivní činnost a detoxikační procesy potřebuje játra dostatek síry. No a právě česnek je mimořádně bohatý na sirné sloučeniny. Kromě žloutenky pomáhá i při onemocnění stukovatelej játrech.

Alicin, selen a sirné sloučeniny v česneku podporují tvorbu a tok žluče.

Tím snižují množství tuku usazené v játrech. Při problémech se žloutenkou konzumujte česnekové mléko 4 až 5 dní.

5. Artritida


Pokud budete pít česnekové mléko každý den, výrazně tím snížíte příznaky artritidy, včetně zánětů a bolestí kloubů.

6. Nespavost


Tento skvělý domácí lék vám pomůže zmírnit potíže se spánkem díky uklidňujícím sloučeninám, které obsahují všechny jeho složky - mléko, česnek i med.

7. Kašel


Pokud si do česnekového mléka přidáte navíc i trochu kurkumového prášku, získáte dokonalý prostředek k léčbě kašle. Česnek má silné antibakteriální a antivirální vlastnosti. Med navíc působí jako výborný uvolňovač hlenů.

8. Tuberkulóza


Tento nápoj je nápomocný i při léčbě několika onemocnění plic, včetně tuberkulózy, za což vděčí hlavně již zmíněným sirnatých sloučeninám.

9. Trávení


Silné antiseptické účinky česneku jsou velmi efektivním posilovačem imunity a udržovací zdravého trávicího systému. Kromě toho účinně odstraňují toxiny z lymfatických uzlin a dalších tělesných tkání. Co se týče trávení, česnek podporuje vylučování trávicích šťáv, čímž výrazně zlepšuje proces trávení.

10. Impotence


Česnekové mléko rtů k nejlepším přírodním lékem na impotenci. Navíc konzumace uvařených stroužků česneku zvyšuje plodnost tak u mužů, tak žen.

11. Záněty sedacího nervu


Česnekové mléko je známým prostředkem na potlačování zánětů sedacího nervu. Jeho konzumace během delšího období účinně odstraňuje i chronické obtíže vyplývající z tohoto onemocnění.

 

👍 Tento návod je užitečný