Mohou z toaletního papíru vzniknout unikátní svatební šaty? Amber Mills ví, jak na to! Můžete se inspirovat a stejně jako ona se kreativní prací zbavit depresí!

0
(0)

Dalibor , 17. 09. 2020

Co mají společného deprese a svatební šaty z toaletního papíru? Na tuto otázku zná odpověď mladá maminka tří malých dětí Amber Mills z Texasu (USA). Než se totiž zúčastnila soutěže o nejlepší svatební šaty z toaletního papíru, měla život v troskách. Trpěla totiž obrovskými depresemi poté, co jí diagnostikovali nevyléčitelnou nemoc – roztroušenou sklerózu. Zhroutil se jí svět, protože s takovou diagnózou a třemi dětmi práci jen těžko najdete. Upnula se proto na svět internetu, kde jednoho dne objevila výzvu v rámci soutěže o nejlepší svatební šaty vyrobené z toaletního papíru.

Soutěž o nápadité šaty z toaletního papíru

Amber Mills upadala každodenně do depresí, jejichž příčinou bylo nejen vážné onemocnění, ale také strach z budoucnosti. Měla pocit, že jí život nedává žádnou šanci pracovat nebo něco vytvořit. Do chvíle než při brouzdání internetem, který se stal jejím věrným společníkem během dlouhých dní a nocí, nenarazila na velmi zvláštní soutěž pro kreativce. Cílem soutěže bylo vytvořit šaty z toaletního papíru. Tato výzva bylo přesně to, po čem Amber toužila. Okamžitě věděla, že to je ten náboj, který potřebuje, aby mohla zase začít žít a na něčem smysluplném pracovat.

Levnější šaty na jediný den v životě

Cílem organizátorů, a nejen jich je upozornit na fakt, že svatební šaty stojí obrovské peníze, ale využití najdou pouze jeden jediný den v životě. A jak najít alternativu? V toaletním papíru, který nestojí mnoho. Co je ještě možné použít? Lepidlo, nůžky, jehlu a nitě. Řeknete si, jak z toho někdo může vytvořit geniální svatební šaty? Budete se divit, ale soutěž je populární a na výherce čeká 10 tisíc dolarů, což je pro mnohé účastníky velkou výzvou. Stejně jako pro Amber, která věděla hned, že její šaty budou nádherné.

Kreativní prací proti depresím

Nesnadný úkol, že? Pro Amber byla tato soutěž výzva, kterou zvládla skvěle. Její šaty jsou obdivuhodné a vytvořené zcela podle jejích představ, současně splňující všechna pravidla. Amber totiž při jejich tvorbě nepoužila nic než toaletní papír a lepidlo, pomocí šablon vytvořila různé tvary a květy, které následně sešila. Výsledek je geniální a díky své píli získala za své šaty ocenění ohodnocené 5 tisíci dolary. Navíc se díky kreativní práci zbavila svých depresí a pokračuje v tvoření dál.