Mobil je jedna z nejšpinavějších věcí, koronavirus se na něj přilepí! Tady je návod na dezinfekci

0
(0)

Dalibor , 18. 03. 2020

Kvůli siřičité se epidemii COVID-19 mizí dezinfekční prostředky z regálů obchodů ve velkém. Důvod je nasnadě, hlavní prevence proti šíření koronaviru je dezinfekce. A to nejen rukou, ale i předmětů. Na jeden se ovšem Pravděpodobně zapomíná, a sice na mobilní telefon.

Podle odborného studia se telefonu denně dotkneme až 2 600krát a vlastního obličeje až 550krát

Proto je DŮLEŽITÉ mobil udržují v čistotě


Níže najdete 6 tipů, jak mobilní telefon dezinfikovat


Málokdo z nás si umí představit život bez mobilního telefonu. Mobil bereme do práce, do školy, je s námi celý den a často s ním i usin. Podle nejnovějších studií se mobilního telefonu dotkneme až 2 600krát a vlastního obličeje až 550krát. Jak postupovat při dezinfekci mobilního telefonu? Máme pro vás pár praktických tipů, které doporučuje Honor.


"Bylo by skvělé, kdyby jakékoli naše elektronického zařízení zůstávalo jen v našich rukách. Nepůjčujte svůj telefon nikomu jiné. V každém případě dodržujte správné mytí a nezapomínejte na dezinfekci i Svého mobilního telefonu, " radí k problematice na dotaz evropske zastoupení společnosti Honor řecký kardiolog Ioannis Gamazov.

Jak dezinfikovat mobilní telefon?


1. Vypněte mobilní telefon


Zdá se to jako banalita, určitě před samotným dezinfikování nezapomeňte mobilní telefon Vypnout. Zvláště u velmi citlivých obrazovek předejdete spuštění funkce nebe aplikací, které jste spustit nechtěli.

2. Pečlivě si omyjte ruce


Než se do celého procesu dezinfekce pustíte, Pečlivě si omyjte ruce doporučeným způsobem.

3. Na čištění telefonu použijte přípravky na bázi alkoholu

K dezinfekci dobře poslouží přípravky na bázi alkoholu, např. isopropyl a podobné látky (používané například k čištění brýlí nebo fotoaparátu). Nikdy nenanášejte přípravek rovnou na displej telefonu. Naneste její Nejprve na papírový kapesník nebo ideálně hadřík z mikrovlákna nebo mikro utěrky.

4. Vyjměte telefon z obalu nebo krytu


Telefon před dezinfekci vyjměte z obalu / krytu. Po vyčištění telefonu nezapomeňte na stejnou proceduru i s krytem.

5. Při dezinfekci buďte důkladní


Naneste na papírové utěrky nebe mikro utěrka malé množství čisticího přípravku a otřením důkladně celý displej. Pokračujte po stranách a zádech telefonu: buďte pečlivě u všech záhyby. Vyčistěte i kryt / obal telefonu.

6. Nepůjčujte telefon a nevytahujte její zbytečně ve veřejnou dopravu


Telefon nepůjčujte nikomu, u koho si nejste jistí zdravotním stavem. Zbytečně jí nevytahujte takové ve veřejnou dopravu, pro přijímání hovorů Můžete použít bezdrátová sluchátka. Spoustu z nás si běžný telefon vezme na WC nebo na oběd. POKUD Můžete, nechte telefon za těchto situacích stranou.