Mladá žena, která má COVID-19 radí: Pokud budete dělat toto, koronavirus se nenakazíte!

0
(0)

Dalibor , 24. 03. 2020

Všichni kuřáci by měli na nějaký čas svou neřest odložit.

 

Rady ženy, která má koronovirus

 

Tara Jane Langston (39), která má těžký průběh nového typu koronaviru a leží na jednotce intenzivní péče, varuje všechny, že své plíce budou potřebovat.

 

Celý svět aktuálně děsí nový typ koronaviru, který má na svědomí tisíce životů. Ačkoli v největším ohrožení jsou starší a nemocní lidé, Covid-19 nenechá v klidu ani zdravé a mladší ročníky.

Příkladem je Tara Jane Langston, která kvůli nemoci skončila na jednotce intenzivní péče nemocnice Hillingdon Hospital v západním Londýně, píše agentura AP. Varování kuřákům Tara nepatří mezi rizikovou skupinu, a přesto má těžký průběh nemoci.

„Tara je zdravá nekuřačka a měla prostě smůlu,“ řekl její manžel Richard. Nakažená má silný kašel a trpí bolestmi. Kolegům natočila video, ve kterém všechny varuje, aby nemoc a její šíření nepodceňovali.

„Kdokoli, jestli si kdokoliv myslíte, že může hazardovat se svým zdravím, podívejte se na mě. Jsem na jednotce intenzivní péče. Nemůžu dýchat bez tady toho. Do žíly mám zavedenou kanylu… další kanyla a katetr. Teď je mi desetkrát lépe, než mi bylo předtím. Ani pořádně nevím, co je za den. Ztratila jsem přehled o čase,“ popisovala Tara.

 

Také upozornila kuřáky, že by měli na nějaký čas přestat kouřit, protože plíce budou potřebovat.

 

„Pokud někdo pořád kouří, odložte cigarety, protože vám říkám, že potřebujete své plíce. A prosím, nikdo neriskujte. Myslím to vážně. Protože jestli to bude opravdu zlé, skončíte tady. Je to jasné? Děkuji vám za všechny vaše láskyplné zprávy. Opravdu si toho vážím. A moje tělo bojuje. Neviděla jsem Richarda, holky jsem neviděla od pátku, ale budu bojovat. Takže ještě jednou, nehazardujte,“ varovala všechny nemocná Tara.

Odložte cigarety, můžete je nahradit. Je všeobecně známo, že cigarety nejsou pro naše zdraví nikterak prospěšné. Jak už upozornila Tara, naše plíce budeme potřebovat. Abychom udrželi plíce v co nejlepším stavu, měli bychom pro to udělat maximum. Odložit na nějaký čas cigarety vůbec není od věci. Odborníci doporučují, aby lidé používali cigaretové náhražky, které tolik nenamáhají dýchací soustavu.

 

Skvělým příkladem jsou nikotinové sáčky.