Míváte studené končetiny a špatnou cirkulaci krve? Problém hravě vyřešíte takto

0
(0)

Dalibor , 19. 01. 2020

Špatná cirkulace krve je vážný zdravotní problém.

Způsobovat ho může například kouření, málo fyzické aktivity, cukrovka, vysoký krevní tlak, krevní sraženiny, ateroskleróza či užívání některých léků.

Ve většině případů se příznaky objevují postupně, proto je někdy těžko jejich včas identifikovat. To může bránit včasnému nasazení adekvátní léčby.

Pojďme se nyní podívat na to, co vám s tímto zdravotním problémem dokáže efektivně pomoci.

1. Více vody
Měli byste začít pít alespoň 8 sklenic tekutin, nejlépe čisté vody denně. To vám zajistí lepší proudění krve a prokrvenost končetin.

Navíc pomocí dostatečné hydratace zabezpečíte i lepší okysličení a přísun živin, do míst, které nejvíce trpí syndromem takzvaných studených nohou.

Zvláště důležité je to při cukrovce, abyste se vyhnuli odumírání tkání a nervů, což by mohlo vyústit až do vzniku diabetické nohy.

Dostatek tekutin také zajistí zlepšení trávení a vstřebávání potřebných živin z potravy do krve.

2. Zázvor
Pravidelná konzumace zázvoru předchází kardiovaskulárním onemocněním a formování nebezpečných krevních sraženin.

Zázvor obsahuje dvě potentní látky - gingerosoly a zingerón, které zrychlují metabolismus, zahřívají tělo a podporují lepší cirkulaci krve.

3. Kaštan koňský
Aktivní látka escin z jírovce maďalu účinně posiluje stěny kapiláry, potlačuje záněty, léčí slabý průtok krve a dokonce pomáhá i při křečových žilách.

Užívejte ho ve formě čaje z listů. Připravíte ho tak, že povaříte 1 až 2 čajové lžičky listů jírovce maďalu přibližně 7 až 8 minut.

4. Česnek
Výzkumníci ukázali, že česnek dokáže výrazně zlepšit zdraví oběhového systému.

Jeho hlavními přínosy jsou: snižuje riziko aterosklerózy (kornatění cév), snižuje krevní tlak a předchází akumulaci povlaků v cévách.

5. Esenciální (éterické) oleje
Mezi éterické oleje se silnými termogenické vlastnostmi patří hlavně zázvorový, tymiánový a rozmarýnový esenciální olej.

Uvedené oleje dokáží povzbudit krev, aby přitékala až na povrch pokožky. Dosahují to rozšiřováním kapilár.

Kromě toho, uvedené oleje uvolňují napětí ve svalech a snižují znecitlivění a ztuhlost tak v rukou, tak nohách.

6. Chilli koření


Chilli koření má vysoký obsah kapsaicinu - látky, která posiluje arterie, cévy a kapiláry. Navíc posiluje i samotné srdce.

Dokáže také odbourávat nánosy a povlak z cév, reguluje cirkulaci krve a zmírňuje projevy špatného prokrvení jako jsou bolesti hlavy, mravenčení v končetinách a studené ruce nebo nohy.

7. Rybí olej
Rybí olej je bohatý na omega-3 nenasycené mastné kyseliny, které efektivně čistí cévy a tepny od nánosů špatného cholesterolu, který je ucpává.

Tím podporují zdravou cirkulaci krve, zvyšují hladinu dobrého HDL cholesterolu a snižují nebezpečné triglyceridy v krvi.

👍 Tento návod je užitečný