Míváte často chuť na sladké a dělají se vám vyrážky na dolní čelisti a krku? V tom případě byste měli zbystřit pozornost!

0
(0)

Dalibor , 06. 03. 2020

Mnoho lidí si rádo dopřává čas od času nějakou sladkou pamlsek. Někteří z nás mají sladkosti v každodenním jídelníčku. Ne nadarmo se cukru říká bílý zabiják. Pokud patříte mezi lidi, kterým byl nadělen vynikající metabolismus a mohou sníst kolik chtějí, aniž se to odrazilo na jejich váze, měli byste vědět, že ani přes tuto skutečnosti byste neměli jíst hodně sladkostí.


 

Pokud to s pamlsky přeháníte, vaše tělo je nespokojené a začne vám ukazovat několik zjevných signálů. Ty vám mají dokázat, že je na čase příjem cukru omezit. Pokud jste je nerozpoznali, my vám je dnes přinášíme. Pozorně si přečtěte nejčastější zdravotní potíže, které souvisejí se zlozvykem jíst mnoho takových potravin.

 

Bolest svalů a kloubů:

 

Pokud vás často bolí svaly nebo vynecháváte pohybové úkony, které byly pro vás kdysi běžné, může to být alarmem který křičí: Nejez tolik cukru! Pokud vás bolí svaly z této příčiny, tak ve vašem těle dochází k výraznému oslabení imunity.

Toto je způsobeno buňkami, které vylučují do krve zánětlivé zprávy pokoušející se rozložit pokročilé glykace produkty nebo proteiny na glukózovou molekulu. Tyto procesy vedou k různým onemocněním jako je artritida, zákal, srdeční onemocnění a tak dále.

Chuť na sladké nedokážete potlačit:


Cukry, z nichž jsou složeny sladkosti dokáže naše tělo rychle zpracovat. Proto o chvíli máme na něco podobného chuť znovu. Sladké má zajímavou schopnost uvolňovat do těla větší množství dopaminu. Tento hormon se uvolňuje iv lidech, kteří užívají návykové látky jako jsou drogy. Jistě jste si všimli spojitost s drogami a cukrem. Obě způsobují závislost. Čím více jíte, tím větší chuť pak máte. Je to kruh ze kterého cesta ven skutečně není snadná.


 
Kolísavost energie:

 

I vám se už stalo, že jste měli v sobě energie tolik, že byste zakuckal maratón a jindy bez zjevné příčiny jste nemohli téměř nic? Tyto procesy má na svědomí glukóza, která zajišťuje přívod energie do vašeho organismu. Důležité je, udržovat si hladinu cukru v krvi na správné úrovni. Pokud tedy vaše hladina kolísá, znamená to, že skáče i vaše energie. Zkuste proto vyhnout vysokému přívodu cukru a nahraďte sladkosti dobrými cukry v podobě ovoce.

 

Přečetli jste si článek až do konce? Zaujal Vás? Potom můžete práci redaktora odměnit tím, že dáte článku na Facebooku lajka nebo jej budete sdílet děkujeme.

Upozornění: Tento článek má pouze informační charakter a jedná se o překlad ze zahraničních webů. Nenahrazuje lékařskou léčbu, vyšetření lékařem ani konzultaci jiným odborným zdravotnickým pracovníkem. Příspěvky mohou obsahovat informace, které se neshodují s názory redakce.
Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku.
Přestože jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psané s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s lékařem.