Ministr zdravotnictví prozradil, kdy lidé budou moci sundat roušky

0
(0)

Dalibor , 29. 04. 2020

Ministr zdravotnictví Vojtěch prozradil portálu Novinky.cz Jak Česká Republiky zvládá situaci s virem. Krom toho promluvil ještě o uvolňování opatření a také o tom, kdy budou lidé moci chodit bez roušky. 

Jako první věc zmínil tu, že vláda bude v nejbližších dnech začne rozvolňovat přísné nařízení. Začaly se také objevovat zmínky o tom, že je to moc na rychlo. Vojtěch jde vždy o souběh okolností. 

Povinné nošení roušek

Mluvilo se také o nošení roušek, které mnohým lidem už lezou na nervy. Vojtěch v této souvisloti upozornil na to, že ještě na začátku března byla po rouška velká sháňka a nyní by si přáli jí takřka všichni sundat.

Jak to tedy bude dál ?

Pokud jde o to kdy přestaneme nosit roušky nebo jak dlouho se ještě budou nosit ministr přiblížil datum " Roušky jako takové by měly být ještě minimálně dva měsíce povinné. Samozřejmě s výjimkami, jako jsme to učinili u dětí trpící autismem. Mohou se týkat i výkoných umělců, kterým to samozřejmě zabraňuje ve vykonávání činosti. Umím si představit, že potom uděláme rozlišení v tom, jestli se člověk pohybuje v uzavřeném prostoru nebo v otevřeném prostranstvím, ale do června by měla tato povinost platit".Dodal k věci.

Na povinné nošení ochranných pomůcek ale navazují i další věci. Někteří například tápou v tom, jak to bude s rouškami, až se otevřou restaurační zařízení. To ještě musí sněmovna promyslet.