Miliardář představil PLÁN PROTI KORONAVIRUS: Takto se nám ho podaří zastavit! Trval by pouze 10 dní.

0
(0)

Dalibor , 15. 03. 2020

Česká republika je podle miliardáře a internetového podnikatele Jana Barty v řešení pandemie koronavirus na špici Evropy, navrhuje však ještě razantnější opatření. Jeho plán jsme se rozhodli sdílet nakolik se nám zdá velmi rozumný jako opatření také pro Slovenskou republiku. Posuďte sami ...
 

Vládu i zástupce Prahy, nejvíce postižené oblasti, proto seznámil se svým desetidenním plánem boje proti nemoci COVID-19. "Nutný je i zákaz vycházení kontrolovaný policií, ale pak epidemii zvládneme a navíc nepoškodíme ekonomiku," říká Jan Barta.

Jan Barta už inicioval vznik konsorcia technologických firem, které státu a zástupcem nejvíce postižených oblastí nabídli pomoc s opatřením proti epidemii COVID-19. Mimo jiné jde o rozjetí call centra na tzv. trasování, tedy dohledávání osob, které byly v kontaktu s nakaženými lidmi.

 


 

Podle Barty je Česko v boji proti koronavirus na špici Evropy, díky proaktivním opatřením vlády je podle něj možné epidemii zastavit na čísle do zhruba tisíce nakažených. Zároveň však říká, že je třeba v příštích deseti dnech ještě více přitvrdit.

"V Praze a ve všech městech, v nichž jsou potvrzeny případy nemocných pacientů, a také v místech, kam vede trasování, je nutné s okamžitou platností nařídit na deset dní zákaz vycházení kromě nákupů potravin, léků a cest k lékaři. Zároveň je nezbytné na stejném čase uzavřít úřady, banky, kanceláře a další provozovny kromě těch, ve kterých je zajištěna dostatečná vzdálenost mezi jednotlivými pracovníky, " říká Barta.

 

Druhým nezbytným krokem je podle Barty dodat prioritně respirátory a roušky všem lékařům, lékárníkům a pokladním a nařídit jim jejich povinné nošení po dobu deseti dnů.

 

"Abychom ochránili nejrizikovější skupinu obyvatel - důchodců - je nezbytné vydat v nejvíce postižených městech a trasovacích místech nařízení, že každý den od 10.00 do 12.00 hodin mají přístup do supermarketů a lékáren pouze důchodci, ve zbývajících časech pak lidé nepenzijní věku. V daných místech je také třeba na deset dní zakázat jízdu taxi a uber, " vysvětluje Barta.


 
Během těchto deseti dnů bude podle něj zachycených 95 procent všech lidí, kteří jsou v této chvíli nakažení, ale ještě nejsou odhaleni. Tyto případy je pak nutné dát do domácí karantény, na kterou by podle Barty dohlížela policie, nebo na infekční oddělení do nemocnice. "Jakmile se objeví nové případy nakažení mimo města či místa v přísném režimu, okamžitě je třeba zavést toto desetidenní opatření i tam."

"V situaci, kdy udržíme uzavřené hranice (mimochodem, všem logistickým zaměstnancům procházejícím do Česka je nutné udělat rychlý test z krve na protilátky) a zároveň bude zaručeno, že sto procent lidí vracejících se do Česka nastoupí na čtrnáctidenní karantény, za dva týdny je situace v zemi zcela pod kontrolou, " vysvětluje Barta.

Podle něj jsou navíc tato opatření to nejlepší i pro ekonomiku. "Sice na území, které dělá zhruba třetinu HDP Česka, zastavíme život, ale jen dočasně na deset dní. O to rychleji bude možné ekonomiku opět rozjet. Pokud tyto razantní opatření Česko neučiní, ekonomika země bude postižena ještě další dva tři měsíce. "

"Jsem přesvědčen, že tento můj návrh je pro ekonomiku z hlediska cost-benefit nejlepší. Za tři týdny mohou být všechny bary a restaurace opět otevřené, dokonce budeme moci nechat dohrát ligu a extraligu. Jen budeme muset ještě další dva až tři měsíce čekat, než plně otevřeme hranice. "

Miliardář Jan Barta je podnikatel a investor, spolumajitel investiční skupiny Pale Fire Capital, jejíž součástí je i vydavatelství Extra Online Media.

 

Přečetli jste si článek až do konce? Zaujal Vás? Potom můžete práci redaktora odměnit tím, že dáte článku na Facebooku lajka nebo jej budete sdílet děkujeme.