Metodou studených a mokrých ponožek proti nachlazení? Budete překvapeni její účinností!

0
(0)

Dalibor , 15. 10. 2020

Každý podzim se vyrojí reklamy na přípravky proti nachlazení nebo zvýšení imunity. Drahé marketingové přípravky však nemusíte kupovat, postačí vám metoda studených a mokrých ponožek, kterou aplikujete při nachlazení. Říkáte si, jak by vám mohli studené a mokré ponožky pomoci s rýmou nebo škrábáním v krku? Budete překvapeni, ale tato prastará metoda je velmi účinná, protože využívá ochranných mechanismů vlastního těla. Vyzkoušejte tuto metodu během letošního podzimu až nastane doba nachlazení a chřipek!

Metoda mokrých ponožek

Ještě jste se s touto metodou nesetkali? Je možné, že v různých variantách jí používaly vaše babičky v době, když vás nemocné hlídaly. Tento způsob uvolňování ucpaného nosu a dutin je totiž velmi efektivní, u dětí má velkou účinnost, a hlavně u nich dojde k celkovému zklidnění a celonočnímu spánku. Navíc tato metoda pomůže nejen s nachlazením, ale také s uvolněním ucpaného nosu, se záněty dutin nebo uší, migrénou a nespavostí. Výhodou je, že k aplikaci této metody nepotřebujete nic víc než 2 páry ponožek, lavor a mrazničku.

Postup metody mokrých ponožek

Připravte si nejprve pár bavlněných ponožek, které namočte v oblasti chodidel do studené vody, vyždímejte v ruce a vložte do mrazáku. Nyní si připravte horkou lázeň v lavoru. Horká musí znamenat opravdu nejvyšší teploty, kterou snesete. Na 15-20 minut ponořte nohy od kotníku dolů do horké vody a nechte odpočívat. Po vyjmutí by měly být nohy prohřáté s růžolící barvou kůže. V tuto chvíli nasaďte ponožky z mrazáku a přes mokré a studené ponožky obujte pár suchých vlněných ponožek a zachumlejte se pod peřinu.

Uvolněný nos a celonoční léčivý spánek

Co se stane? Během chvilky dojde ke stimulaci krevního oběhu, krev se přesune do dolní části nohou a tím dojde k uvolnění dutin a ucpaného nosu. K tomuto efektu by mělo dojít během 30 minut. Vzhledem k reakci organismu dojde k jeho uvolnění a nastává klidová fáze a celonoční spánek, proto se doporučuje tato metoda také při migrenózních stavech. Často dojde také k vypocení, proto je vhodné se během noci z mokrého převléci do suchého a pokračovat v odpočinku. Ráno by měly být ponožky zcela suché a vám by mělo být o poznání lépe. Tuto metodu je vhodné opakovat několik dní po sobě do úplného zaléčení.