Zdá se to jako něco, co nemá absolutně žádný význam. Máme na mysli proplétání prstů, které dělají lidé spíše jen z dlouhé chvíle než proto, že by v tom viděli něco důležité. Pravda je ale jiná. Pokud budete své prsty proplétat pravidelně a hlavně správně, výrazně s tím pomůžete svému pohybovému aparátu. Podle odborníků je metoda propletených prstů jednou z těch nejlepších. Zkuste ji a uvidíte sami.
Proč právě metoda propletených prstů? protože pomáhá
Mnoho lidí byla k této metodě skeptická, ale když ji nakonec vyzkoušeli, dali jasně za pravdu tomu, že funguje. Metoda propletených prstů je unikátní soubor cviků, která pomáhá. Jak? Dokáže například uvolnit svalové napětí. Pomůže ulevit od bolestí kloubů nebo pohybového aparátu. Stejně tak může dojít ik tomu, že se usnadní samotný pohyb.
Zajímavostí na této technice je to, že není nijak nová. Právě naopak. Jen se na ní zapomínalo, ať už nevědomky nebo záměrně. Jednalo se o metodu, která byla hojně využívána v Tibetu, což je země známá právě svými unikátními postupy, které jsou založeny na využití přírodních, ne chemických metod.
Cvik 1: Prokládání prstů na nohou
Základem tohoto cvičení je sezení buď na podlaze nebo na židli. V této poloze zvedněte koleno a snažte se chodidlo přitáhnout co nejvíce k sobě. Následně prsty na rukou propleťte s prsty na nohou. Vždy je třeba myslet na to, že se proplétá levá noha s pravou rukou, nebo levá ruka s pravou nohou. Rukou pevně stiskněte av této poloze držte prsty na nohách zhruba 1 minutu. Potom postupně uvolňujte a vracejte nohu do výchozí polohy. Potom proveďte totéž s druhou nohou. Během cviku by mělo dojít k tomu, že budete na noze pozorovat drobnou změnu barvy z důvodu snadného zpomalení krevního oběhu.
Cvik 2: Tlačení palce na noze
Druhý cvik je velmi podobný tomu prvnímu. Začíná se ve stejné poloze a dělá se při něm to stejné. Pouze se přidá ještě jedna věc navíc. O jakou konkrétně se jedná? Jakmile máte prsty na nohou propletené, použijte palec u ruky k tomu, abyste jím mačkali polštářek palce na noze. díky tomu budete stimulovat řadu reflexních bodů. Kromě klasického stlačování je možné využít i krouživý pohyb.
Cvik 3: Zamykání a odemykání prstů
Název tohoto cviku sice může znít docela zvláštní, ale třeba říci, že to tak není. Zamykání prstů jistě znáte, protože je to ten cvik, když sepnete své ruce. My se ale zaměříme na to, že totéž uděláte v kombinaci pravá ruka levá noha, a pak naopak. Základní poloha je vleže. Potom zvednete horní číst těla, přitáhnete nohu k hrudníku a vytvoříte propletené prstů. Zároveň se snažte tlačit patu nohy co nejvíce je svému tělu. Dále se snažte ke svému tělu co nejvíce tlačit také koleno. Jde sice o cvik náročnější, ale rozhodně funguje.
Cvik 4: Zvedání propletených prstů
Tento cvik již nemůžete provádět sami. A tak je vhodné říci si o pomoc někomu z rodiny - například. Základní polohou je sed, kdy máte obě nohy na zemi. Chodidla se dotýkají podložky. Druhá osoba k vám jde zepředu, vezme jednu nohu a lehce nadzvedne chodidlo. Pata se přitom neustále musí dotýkat podložky. Daná osoba proplete své prsty s těmi na nohou, a pak se snaží nohu tlačit co možná nejvíce k vám, ale zároveň se snaží o to, že pata musí neustále zůstávat na podložce.