Chyba, kterou Češi dělají. Nikdy nejezte meloun večer před spaním! Řekneme vám proč!

0
(0)

Jan , 18. 06. 2021

Mezi letním ovocem představuje vodní meloun velmi oblíbenou volbu, která je navíc v mnoha ohledech prospěšná pro lidské tělo. Přestože meloun bývá k dostání celoročně, právě v létě se jeho konzumace několikanásobně zvyšuje. Tento fenomén je způsobem především blahodárnými účinky na lidský organismus při vysokých teplotách, jelikož jej pomáhá velmi jednoduchým způsobem hydratovat. Vzhledem k vysokému obsahu vody byste ale neměli jíst meloun na noc – ideální dobou pro jeho konzumaci jsou oběd nebo časné odpolední hodiny.

Pozitivní vliv konzumace melounu na lidský organismus

Konzumace melounu přináší pro lidské tělo hned několik pozitiv, která zahrnují především:

  • osvěžení a hydrataci
  • pročištění ledvin
  • podpora zraku
  • prevence kardiovaskulárních onemocnění

Osvěžení a hydratace

Díky vysokému obsahu vody oceníte meloun především v létě. Zvláště pokud necháte ovoce vychladit, pomůže vám překonat tropické dny. Větší množství melounu vás dokonale hydratuje a pomůže vám také předcházet případnému úpalu.

Pročištění ledvin

Vodnatá dužina tohoto ovoce společně s vysokým obsahem draslíku jsou prospěšné také pro ledviny. Prostřednictvím vhodného složení umožňuje vodní meloun vyplavovat z ledvin toxiny a celkově je pročišťuje.

Podpora zraku

Kromě draslíku obsahuje meloun také vysoký podíl luteinu, betakarotenu a vitamínu C. Všechny tyto látky jsou potřebné pro dlouhodobé zachování ostrého zraku.

Prevence kardiovaskulárních onemocnění

Kromě uvedených látek obsahuje meloun také antioxidanty a hořčík. Ty společně s draslíkem a vitamíny pomáhají odbourávat cholesterol z krve a udržovat krevní tlak na potřebné úrovni.

Proč meloun nejíst na noc

Vzhledem k příznivému vlivu na organismus byste si měli vodní meloun dopřávat často, není však vhodné jej jíst těsně před spaním, a to protože:

  • je poměrně těžký a roztahuje žaludek, takže budete mít dlouho pocit plnosti
  • kvůli snížené aktivitě během noci tělo nevyužije cukr, který meloun obsahuje, a má tendence jej ukládat
  • vysoký obsah vody představuje v noci pro organismus zátěž a působí močopudně