Měli bychom pít studenou nebo teplou vodu? Budete se divit, co tělu prospívá a díky čemu můžete dokonce zhubnout!

0
(0)

Tomáš , 09. 02. 2019

Abyste byli zdraví a dokázali dosáhnout vysokého věku, stačí denně vypít 8 sklenic vody. Tuto radu poslední dobou slýcháme takřka všude a proto si hlídáme kolik sklenic vody vypijeme a dokonce si dáváme upozornění, že máme vypít další sklenici. Následně čekáme na slibované výsledky.

Pitný režim

Jde pouze o obyčejnou vodu a málokdo by řekl, že se v to můžeme zamotat. Pokud pijete nepsrávnou vodu, tak se žádné ohromující slibované výsledky zkrátka nedostaví.

Jakou vodu tedy pijete vy?

Vařící vodu okamžitě vyškrtněte ze svho seznamu. Budeme se bavit o teplé a studené vodě. Jedna z nich našemu organismu ubližuje mnohem víc, než byste si původně mysleli. Důkazem toho je nejen moderní, ale i tradiční medicína. Tak například, podle starověkého čínského přesvědčení, by studená voda neměla vůbec konzumovat, protože má zpomalující a kompresivní účinek.

Co se děje, když pijete studenou vodu?

Když tělo trpí nedostatkem vody, vypití 1-2 sklenic je tím nejjednodušším řešením. Ať už je to voda ze studny, z vodovodního kohoutku nebo z plastové lahve, jen málo lidí se zajímá o teplotu takové vody. Studenou vodu byste neměli pít vůbec. Existuje na to mnoho důvodů …

1.Cévy se zužují, čímž se brání normálnímu proudění kyslíku do orgánů. Také se tím tlumí zažívací schopnosti.
2.Přebytečný tuk studená voda zahušťuje, odsud je i obezita.
3. Přizpůsobení – Místo toho, aby jídlo transformovalo jídlo na energii, organismus musí více pracovat, aby se přizpůsobil této teplotě.
4.Množství hlenů se zvyšuje, čímž riskujete vznik onemocnění.

Nyní se zamyslíte nad tím, jak často pijete studenou vodu, abyste osvěžili, uhasili žízeň, nebo přežili v horkém letním dni … Na jedné straně se vám zdá jednodušší, cítíte se svěže a nabuzení, ale jedná se o dlouhodobý účinek?

Co se děje, když pijete teplou vodu?

Jednoho dne můj přítel přišel na návštěvu k příbuzným do Uzbekistánu. V teple při 50 ° C všichni od malých po velkých pili horký čaj a cítili se skvěle. Peter McNaughton z Cambridge University vysvětluje tento jev z vědeckého hlediska. Když pijete horký nápoj, receptory posílají signál do mozku a tělo ihned spustí chladící mechanismus.
Člověk se začne potit, díky aktivování chladicího systému. Je tedy mnohem snazší přežít takové teplo, jako kdyby jste si měli vypít chlazenou minerální vodu. Obyvatelé Uzbekistánu na to přišli už před mnoha lety. Netvrdíme vám, abyste pili horký čaj. Trváme ale na tom, že namísto studené vody bude lepší, když upřednostníte teplou vodu. Má totiž své výhody …

1.Zlepšuje metabolismus – zrychlí se a nejlépe uděláte, pokud začnete hned z rána. Nalačno vypijte sklenici teplé vody s 2 čl citrónové šťávy. Když budete ráno jíst, rychlost metabolismu už bude nastartována tím správným tempem.
2.Odstraňuje toxiny! Ve skutečnosti dokáže teplá voda jednodušší zbavit tělo toxinů a škodlivých látek, jako běžná studená. Nezapomeňte si dopřát 1 pohár 30 minut po jídle.
3.Bojuje s cholesterolem. Směs teplé vody a citronové šťávy je neuvěřitelně prospěšná pro lidi trpící nadváhou a vysokým cholesterolem. Pomáhá pročistit cévy, regulovat hmotnost a hladinu cukru v krvi.
4.Pročišťuje krev – ráno si naplňte svou termosku z mědi teplou vodou. Nechte ji tak až do večera. Před tím, než si půjdete lehnout do postele, vypijte si 1-2 sklenice vody. Taková voda zvyšuje detoxikační proces v organismu.
5.Snižuje hladinu hlenů. Teplá voda způsobuje hlenu hýbat se, zabraňuje reprodukcí bakterií, čímž naše tělo zbavuje nepříjemného nachlazení.

Závěr

I toto jsou důvody, na jejichž základě se doporučuje pití vody pokojové teploty. Tělo tak nemusí vynakládat energii na její oteplování a nebude způsobovat žádné negativní důsledky při procesu trávení.
Když do našeho organismu vstoupí příliš studená voda, setká se s nízkou teplotou, což může vést k narušení trávicího systému a následnému vzniku křečí. Dejte přednost teplé vodě a změny na sebe nenechají dlouho čekat!