Mějte ji vždy po ruce: 7 způsobů, jak vám cibule pomůže při různých problémech!

0
(0)

Dalibor , 21. 05. 2024

Ujistěte se, že cibule nepatří jen do našich receptů. Prozradíme vám pár tipů, jak ji využít i zcela jinak, než jste zvyklí. Může vám pomoci s několika velmi nepříjemnými problémy. Zejména přes léto byste měli mít několik kousků této základní potraviny vždy v kuchyni. S tímto vším vám pomůže.

Uklidní dětskou koliku

Tento recept je starý, ale i v dnešní době si ho maminky nevědí vynachválit. Při kolice a neutuchajícím pláči dětí vyzkoušejte cibulovou vodu . Stačí jednoduše vyvařit cibuli v hrnci s vodou a dítěti od jednoho roku podáme v případě koliky 1 lžíci této vody . Ačkoli tento nápad oceňuje množství maminek, vždy se poraďte s pediatrem.

Uklidní bolest v krku

Bolest v krku dokáže cibule díky antibakteriálním a protizánětlivým účinkem snadno zažehnat. Vyzkoušejte jednoduše sníst několik plátků syrové cibule nebo použijte cibulový obklad - ten pomáhá při zánětu průdušek. Výborný je také cibulový sirup - cibulová šťáva s cukrem.

První pomoc při spálení od slunce

Zapomněli jste se natřít před pobytem na sluníčku? Výbornou první pomocí je cibulová šťáva aplikována na postiženou oblast .

Pomůže zmírnit horečku

Stará čínská metoda říká, že cibule dokáže zmírnit horečku. Nejde však o konzumaci cibulových odvarů nebo dokonce syrové cibule. Ve skutečnosti byste si měli několik kousků cibule vložit do ponožek a nechat působit na nohy přes noc . Nedoporučujeme však jako náhradu za klasické metody zmírnění horečky - především při vysoké horečce.

Pomůže vám lépe spát

Nespavost může být skutečně ochromující stav. Pokud nechcete hned sahat po lécích, vyzkoušejte tuto jednoduchou metodu. Nakrájejte cibuli a uložte ji skleněné misky vedle vás . Pokaždé když se probudíte, nadýchejte se cibulové vůně. Dokáže vás rychle uklidnit a uspat .

Pomůže při bodnutí včelou nebo vosou

Stačí, když překrojíme cibuli na polovinu , nebo si hrubší plátek přiložíte na štípnutí místo. Nechte chvíli působit a cibule vám pomůže odstranit toxiny, zmírní bolest a otok.

Proti komárům

Chcete-li mít od komárů klid, měli byste vědět, že ty doslova nenávidí vůni cibule . Pokud jste častým terčem krvelačných potvůrek a nechystáte se právě do společnosti, ale třeba jen na oběd v zahradě, potřete si zápěstí a pulzující místa na krku trochou cibulové šťávy.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli na Facebooku!