Máte na obličeji a po těle malé jizvičky? Pokud ano, stačí pouze trošku medu a skořice a jizvy zmizí samovolně.

0
(0)

Dalibor , 16. 10. 2020

Hojení ran na těle může trvat dlouho. Vzniklý stroupek nám překáží, nevypadá hezky, často svědí, není tedy divu, že ho mnohdy odstraníme dříve, než je kůže zcela zahojená, a vznikne jizva. U větších ran vznikne jizva vždy, záleží jen na tom, do jaké míry se nám ji podaří zahojit a vyhladit. Na trhu existuje spousta preparátů, které slibují zázračné zahojení jakkoliv staré a velké jizvy. Než sáhnete po chemii, vyzkoušejte náš přírodní recept, nebudete litovat.

Nemusíte kupovat drahé preparáty, stačí dvě ingredience

Pro přípravu domácího mazání na jizvy a následnou aplikaci budeme potřebovat:

  • 1 lžíce skořice,
  • 1 lžíce medu,
  • šetrné mýdlo,
  • čistý ručník.

V čisté misce smícháme lžíci tekutého medu se lžící mleté skořice. Před samotnou aplikací jizvu jemně omyjeme mýdlem. Volíme pouze dětské nebo velmi jemné mýdlo, abychom předešli případnému podráždění a vysušení. Poté osušíme a aplikujeme na jizvu medovou směs. Necháme působit přibližně 30 minut a poté směs odstraníme (například ručníkem namočeným v teplé vodě). Pokud se jizva nachází na obličeji, necháme směs působit pouze 10 minut, aby nedošlo k podráždění.

Příroda nabízí i další alternativy pro podporu hojení jizev

Pokud z nějakého důvodu nemůžete nebo nechcete použít výše zmíněnou směs, nabízí se i další prostředky, která máte pravděpodobně v kuchyni, případně je seženete v každém obchodě. Sami lékaři často doporučují jizvy promazávat nesoleným vepřovým sádlem. Pokud chcete ještě lepší účinky, můžete v rozpuštěném sádle macerovat květy měsíčku, případně si rovnou koupit hotovou měsíčkovou mast. S jizvami vám pomůže také olivový, arganový nebo mandlový olej, ale pozor, oleje je třeba vždy nanášet na navlhčenou pokožku, jinak naopak vysušují. Jsme si jisti, že použití některého z našich doporučení vám pomůže snížit viditelnost vaší jizvy.