Máte na obličeji a po těle malé jizvičky? Pokud ano, stačí pouze trošku medu a skořice a jizvy zmizí samovolně.

0
(0)

Jan , 16. 10. 2020

Obsah článku

Hojení ran na těle může trvat dlouho. Vzniklý stroupek nám překáží, nevypadá hezky, často svědí, není tedy divu, že ho mnohdy odstraníme dříve, než je kůže zcela zahojená, a vznikne jizva. U větších ran vznikne jizva vždy, záleží jen na tom, do jaké míry se nám ji podaří zahojit a vyhladit. Na trhu existuje spousta preparátů, které slibují zázračné zahojení jakkoliv staré a velké jizvy. Než sáhnete po chemii, vyzkoušejte náš přírodní recept, nebudete litovat.

Nemusíte kupovat drahé preparáty, stačí dvě ingredience

Pro přípravu domácího mazání na jizvy a následnou aplikaci budeme potřebovat:

  • 1 lžíce skořice,
  • 1 lžíce medu,
  • šetrné mýdlo,
  • čistý ručník.

V čisté misce smícháme lžíci tekutého medu se lžící mleté skořice. Před samotnou aplikací jizvu jemně omyjeme mýdlem. Volíme pouze dětské nebo velmi jemné mýdlo, abychom předešli případnému podráždění a vysušení. Poté osušíme a aplikujeme na jizvu medovou směs. Necháme působit přibližně 30 minut a poté směs odstraníme (například ručníkem namočeným v teplé vodě). Pokud se jizva nachází na obličeji, necháme směs působit pouze 10 minut, aby nedošlo k podráždění.

Příroda nabízí i další alternativy pro podporu hojení jizev

Pokud z nějakého důvodu nemůžete nebo nechcete použít výše zmíněnou směs, nabízí se i další prostředky, která máte pravděpodobně v kuchyni, případně je seženete v každém obchodě. Sami lékaři často doporučují jizvy promazávat nesoleným vepřovým sádlem. Pokud chcete ještě lepší účinky, můžete v rozpuštěném sádle macerovat květy měsíčku, případně si rovnou koupit hotovou měsíčkovou mast. S jizvami vám pomůže také olivový, arganový nebo mandlový olej, ale pozor, oleje je třeba vždy nanášet na navlhčenou pokožku, jinak naopak vysušují. Jsme si jisti, že použití některého z našich doporučení vám pomůže snížit viditelnost vaší jizvy.