Máte ve spánku jednu nohu vystrčenou zpod přikrývky? Víme, co to znamená.

0
(0)

Dalibor , 12. 11. 2020

Poloha ve spánku je většinou každou noc stejná. Vyplatí se své návyky pozorovat, jelikož vám toho mohou spoustu napovědět. Máte-li například jednu nohu stále vystrčenou a druhou nohu pod peřinou, možná se budete divit, ale i taková drobnost má svůj význam.

Stále stejná poloha

Na světě existuje spousta lidí, kteří mohou usnout klidně oběma nohama pod přikrývkou, ale v okamžiku, kdy usnou, bez ohledu na okolní teplotu, okamžitě jedno chodidlo z peřiny vystrčí.

Vysvětlení

Naše chodidla jsou jedinou částí celého těla, kde nerostou žádné chlupy. Mají velmi speciální a specifickou vaskulární strukturu, která se liší od ostatních vaskulárních struktur v těle, takže můžeme říci, že mají něco originálního, co žádná jiná část našeho těla nemá. Po většinu noci zůstanou nohy chladné, i když je ve vašem pokoji například 30 stupňů Celsia.

Ideální teplota pro spánek

Ideální teplotou pro spánek v uzavřené místnosti je kolem 18 stupňů Celsia. Proto je velmi těžké usnout, když je teplo. Lidské nohy pak hrají velmi důležitou roli, protože díky nim se celý váš organismus ochladí.

Tělo je velmi chytré

I když si sami třeba vůbec neuvědomujeme, že nám je horko, tělo pozná, jaká je okolní teplota a v případě potřeby prostě vystrčí ve spánku jednu nebo obě nohy zpod pokrývky. Možná proto se někdy nachytáte, jak v noci spíte s peřinou omotanou kolem svého trupu, ale nohy máte tak, aby byly na vzduchu.

Jak si poradit?

Jestliže se vám taková situace stává často, zkuste si před spaním vyvětrat a vypnout topení. Bude se vám lépe spát, takže nehrozí noční můry a celkově si lépe odpočinete. Pokud ani taková možnost nepomáhá, můžete vyzkoušet vyměnit přikrývku.

Možná vaše deka nevětrá, je těžká a ze špatného materiálu. Volte raději lehké varianty, které vás ve spánku nebudou omezovat a budou vám příjemné.