Recept na žvýkavé sušenky pro ty, kteří nemají rádi kupované sušenky, které se rozsypou v puse. Zapište si ho.

0
(0)

Dalibor , 08. 01. 2021

Nejen že jsou perníčky připravené podle tohoto receptu vynikající, ale zároveň se jedná o jeden z velice oblíbených hrníčkových receptů, kdy nemusíte vytahovat kuchyňskou váhu, ale k odměření potřebného množství vám postačí hrníček (šálek). Hrníček použitý při přípravě těchto perníčků měl objem 200 ml.

Perníčky jsou nejen křehké a chuťově výborné, ale také krásně voní zejména po medu a po skořici, kterou se v tomto receptu opravdu nešetří.

Ingredience pro přípravu těsta

Na přípravu těsta na ty nejlepší perníčky budete potřebovat následující suroviny:

  • Hladká mouka – 6 hrníčků
  • Moučkový cukr – 1 hrníček
  • Kvalitní včelí med – 1 hrníček
  • Jedlá soda – 1 hrníček
  • Olej – 1 hrníček
  • Skořice – 2 hrníčky
  • Voda – 1 hrníček

Postup přípravy

Vezměte si větší mísu a nejprve v ní smíchejte olej a vodu. Poté přidejte předepsané množství moučkového cukru a míchejte až do úplného rozpuštění. Když se cukr rozpustí, přidejte do směsi med a znovu míchejte tak dlouho, dokud se nerozmíchá. Nyní přichází na řadu jedlá soda a skořice. Když je směs dobře promísená, vezměte hladkou mouku, prosejte ji, aby se okysličila a vyčistila, a po částech ji pomalu vmíchejte do směsi. Dík tomu budou perníčky nadýchanější.

Hotové těsto nechejte odpočinout při pokojové teplotě, a to alespoň po dobu dvou hodin. Troubu předehřejte na 180 °C. Plech na pečení vyložte pečicím papírem a dávejte na něj jednu po druhé kuličky vytvořené z připraveného a odpočinutého těsta. Mějte na paměti, že vlivem teploty se z kuliček stanou placičky a budou tedy potřebovat více místa. Kuličky těsta tedy nedávejte příliš blízko sebe, aby se později v troubě nespojily. Perníčky pečte po dobu 15 minut. 

Jak sami vidíte, recept je skutečně jednoduchý. Je vhodný i pro úplné začátečníky v kuchyni a do jeho přípravy tak můžete bez obav zapojit i malé děti. A pokud máte děti větší, zvládnou ho jistě časem úplně samy a budou pyšné na to, že připravily rodině výborný zákusek ke kávě.