Máte pytle pod očima? Zbavte se jich. Jejich barva vám napoví, jak je na tom vaše zdraví.

0
(0)

Dalibor , 15. 10. 2020

Mají vaše víčka unavený tvar, jsou povislá a pod očima se vám tvoří nevzhledné vaky? Taková situace se objevuje jak u mužů, tak u žen a mnohdy se zdá, že na ní není žádný účinný lék. Pytle pod očima ale nejsou jen kosmetickým problémem, jak se můžou zdát. Jsou totiž také zrcadlem našeho zdraví.

O jakou se jedná nemoc

Když se u vás pytle pod očima objeví, nemusíte mít hned starost. Mohou být důsledkem únavy, časté práce na počítači nebo jiných běžných vlivů. Problém nastává až ve chvíli, kdy máte pytle pod očima dlouhodobě a navíc mají nezdravé zbarvení.

Ti, kteří mají problémy s ledvinami, mají často pytle pod očima výrazně nafouklé. Lidé s anémií trápí tmavé zabarvení a alkoholiky zase fialové. I když mnoho odborníků říká, že pytle souvisí s genetikou, můžete začít situaci řešit a pokusit se problému zbavit.

Řešení potíží

Když zpozorujete nafouklá víčka, může to znamenat, že vaše tělo zadržuje přílišné množství vody. Tmavé oči zase naznačují vyšší přítomnost krve, a proto je vhodné udělat si krevní testy a ověřit, zdali je vše v pořádku.

Jakmile pocítíte bolesti hlavy, únavu, nedostatek koncentrace, možná vám chybí železo a tělo se tak jen snaží na situaci upozornit.

Uděláte nejlépe, pokud svůj jídelníček doplníte o čerstvou a neupravenou zeleninu a ovoce. Ty vám dodají všechny potřebné látky a váš zdravotní stav se může brzy obrátit k lepšímu.

Problémy s ledvinami a játry

Pokud je pokožka nezvykle pigmentovaná a má výrazné otoky, jsou nejspíš na vině ledviny. Ohrožená mohou být také játra, a to buď špatnou životosprávou, nebo vysokou konzumací alkoholu.

Žluté zabarvení

Pozornost věnujte žlutému zabarvení. Ve vaší krvi se může nacházet vysoké množství cholesterolu a způsobovat tak problémy se srdcem. Stejné signály vysílá i štítná žláza, když je v ohrožení.