Máte problémy se štítnou žlázou nebo vysokým cholesterolem? Bojujte proti nim pomocí tohoto čaje!

0
(0)

Dalibor , 01. 10. 2020

Pokud se v životě potýkáme se zdravotními problémy, naše první cesta vede vždy k lékaři nebo do lékárny a nemoci se snažíme zbavit nebo ji regulovat prostřednictví různých farmaceutických preparátů. Ty mají často nežádoucí vedlejší účinky, s nimiž je nutné počítat a které mohou mít velmi nepříjemné důsledky. U některých nemocí je možné podpořit léčbu také alternativními léčivy, jež mají na lidský organismu mnohem menší dopad, standardně by však běžnou léčbu neměly nahrazovat. Jedním z takových prostředků je i nenápadná rostlinka používaná jako běžné koření – tymián, který lze konzumovat v podobě velmi chutného a zdravého čaje.

Příznivé účinky tymiánového čaje na lidský organismus

Tymián působí obsahem příznivých látek na řadu oblastí těla, zejména na dýchací cesty a krevní tok v řečišti, ale byly zaznamenány i pozitivní účinky v dalších oblastech. Mezi nejčastěji zmiňované pozitivní účinky tymiánu se řadí:

  • prevence a zmírňování revmatoidní artritidy
  • regulace krevního tlaku a průtoku krve v kardiovaskulárním systému
  • stimulace krvetvorby, především erytrocytů (červených krvinek)
  • uklidnění sliznic při nemocech horních dýchacích cest (kašel, bronchitida)
  • léčba astmatu
  • prevence a podpora léčby při chronickém vyčerpání
  • působí proti závratím
  • zmírnění projevů roztroušené sklerózy

Jak si připravit výborný tymiánový čaj

Příprava čaje je velmi jednoduchá, potřebujete k ní hrst tymiánu (čerstvého nebo sušeného), který lze sehnat v každých potravinách. Používáte-li čerstvý tymián, je potřeba jej před přípravo důsledně očistit, následně se nasype do vody (stačí 1 hrnek) a nechá se několik minut povařit. Odvar se následně scedí a dochutí medem. 1 šálek tymiánového čaje můžete konzumovat denně bez větších problémů a rozhodně se budete cítit lépe. Tuto denní dávku však nepřekračujte, mohli byste se potýkat s problémy trávicího traktu.